Samolot z Warszawy do Seulu musiał zawrócić. "Wleciał w silne wyładowania atmosferyczne"

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
katke/pm
Źródło:
PAP
shutterstockBoeing Dreamliner (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował rzecznik LOT-u Michał Czernicki, przez złe warunki atmosferyczne maszyna musiała zawrócić na Lotnisko Chopina krótko po starcie.

W poniedziałek w zachodniej Europie szaleje sztorm Ciara, nazywany też w Niemczech orkanem Sabine. Pasażerowie linii lotniczych muszą liczyć się z tym, że ich samolot może nie odlecieć.

Jak tłumaczył rzecznik LOT-u, tak stało się z rejsem z Warszawy do Seulu. - Samolot wleciał w okolice bardzo silnych wyładowań atmosferycznych, dlatego też pilot podjął decyzję, żeby zawrócić maszynę do Warszawy. Odbyło się to zgodnie ze standardowymi procedurami lądowania - powiedział Michał Czernicki.

Samolot musiał zawrócić na lotniskoflightradar24

Pilot zdążył jedynie okrążyć lotnisko

Dodał, że nie było konieczności zrzutu paliwa, a masa samolotu była odpowiednia do wylądowania w Warszawie. - Stąd też po okrążeniu lotniska w Warszawie piloci posadzili maszynę na pasie - dodał rzecznik.

Jak informuje PAP, złe warunki atmosferyczne spowodowały perturbacje komunikacyjne, odwołano wiele lotów, a w Niemczech zawieszono też część połączeń kolejowych.

Pasażerowie powinni sprawdzać komunikaty

W poniedziałek, z powodu niekorzystnych warunków pogodowych na lotnisku w Warszawie, odwołanych zostały też kilka innych rejsów. Nie przyleciało także kilkanaście samolotów. Jak informował Andrzej Klewiado z biura prasowego Lotniska Chopina, odwołano rejsy do Amsterdamu, Monachium, Norymbergi i Frankfurtu.

Część tych, które nie odbyły dziś lotów, to samoloty, które nie wystartowały w niedzielę z Warszawy. Ruch na lotnisku nie został wstrzymany. Władze lotniska apelują jednak, by na bieżąco sprawdzać komunikaty. I przypominają, że decyzja o odwołaniu lotu należy do przewoźnika, z którym pasażerowie powinni się kontaktować.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy w poniedziałek o trudnym lądowaniu na Lotnisku Chopina:

Lądowanie na Lotnisku Chopina przy silnym wietrzeTVN24

Autor:katke/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock