Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Policja szuka czterech mężczyzn. Znieważyli świątynię Sikhów

  TVN Warszawa | Włochy

  Autor:
  katke/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  KRPPolicja szuka tych czterech mężczyzn

  Policja szuka mężczyzn, którzy w Wigilię znieważyli świątynię Sikhów w warszawskich Włochach. Twarze czterech domniemanych sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości.

  Do zdarzenia doszło 24 grudnia o godz. 5 nad ranem. Do świątyni Sikhów przy ulicy Na Skraju przyszło czterech mężczyzn. Jak podaje policja, mieli znieważyć miejsce. W jaki sposób? Tego funkcjonariusze nie ujawniają "z uwagi na dobro śledztwa".

  Mężczyzn zarejestrowały kamery monitoringu w świątyni. Kilka dni później policjantom udało się dodatkowo uzyskać obraz z kamer jednej ze stacji benzynowych. Ci sami mężczyźni byli na stacji tego samego dnia.

  Policja wciąż szuka tych mężczyzn

  Policji wciąż nie udało się ich namierzyć, dlatego ujawniają zdjęcia, podają rysopis mężczyzn i proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości. Według funkcjonariuszy bezpośrednim sprawcą, który zbezcześcił świątynię jest mężczyzna o krępej budowie ciała. Ma owalną twarz, ciemne włosy, zarost i nosi okulary. Do świątyni przyszedł ubrany w ciemne spodnie, szaro-czarną bluzę, brązową kamizelkę i brązowe buty.

  Drugi z poszukiwanych mężczyzn jest średniej budowy ciała. Był ubrany w niebieską kurtkę, niebieskie jeansy i ciemne buty. Miał ze sobą torbę, a głowę zasłonił kapturem.

  Dwóch czekało w przedsionku

  Policjanci ustalili, że w zdarzeniu wzięło udział jeszcze dwóch mężczyzn. Czekali w przedsionku świątyni. Jeden szczupły, ubrany w czerwoną kurtkę, jeansy i sportowe buty. Drugi z poszukiwanych miał ciemne spodnie, brązową kurtkę i brązowe półbuty. Obaj mieli nałożone kaptury.

  Dochodzenie w sprawie "znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zaboru w celu przywłaszczenia dwóch siedzisk" prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa III.

  Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 22 603 26 20 lub 22 603 26 21. Informacje można również wysyłać na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o więzieniu w zawieszeniu i grzywnie dla Niemców, którzy znieważyli flagę:

  Mężczyźni "muszą wytrzeźwieć" przed przesłuchaniem
  TVN24

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  katke/pm