Polecieli do Dubaju, część bagaży została na Lotnisku Chopina

Autor:
kk,
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
PAP/EPALotnisko Chopina (zdjęcie ilustracyjne)

Nie wszyscy pasażerowie lecący w ostatni poniedziałek z Lotniska Chopina do Dubaju mogli zabrać swoje bagaże. Przewoźnik tłumaczy to koniecznymi ograniczeniami.

Do naszej redakcji dotarł sygnał o tym, że na pokład samolotu LOT lecącego w poniedziałek rano z Warszawy do Dubaju, nie załadowano wszystkich bagaży. Te miały zostać na Okęciu, skąd pasażerowie będą mogli je później odebrać.

Powodem ograniczenia udźwigu samolotu

O potwierdzenie sytuacji poprosiliśmy rzecznika PLL Lot Krzysztofa Moczulskiego. Zapytaliśmy o to, ile osób dotarło do portu docelowego bez bagażu, jaki był powód tej sytuacji i czy pasażerowie odzyskają bagaże pozostawione w Warszawie.

"Z powodu ograniczeń udźwigu samolotu część bagaży z rejsu do Dubaju pozostała na lotnisku w Warszawie" - przyznał w odpowiedzi rzecznik. I dodał: Jeszcze wczoraj (w środę - red.) rozpoczął się proces ich ponownej wysyłki przez inne porty, natomiast pozostałe bagaże zostaną dostarczone zgodnie z dyspozycją ich właścicieli jutrzejszym rejsem do Dubaju bądź pozostaną do odbioru w Warszawie.

Przeczytaj także: Lotniska zimą toczą największą bitwę

Lotnisko zimą walczy z mrozem
Lotnisko zimą walczy z mrozem21.12 | Na koniec zima na lotnisku, czyli jak walczy się ze śniegiem i lodem, gdy w grę wchodzi życie tysięcy pasażerów. Odśnieżanie dróg startowych, tras do kołowania, jak i całych lotniskowych płyt to jedno. Pracochłonne ze względu na powierzchnię. Ale równie ważne jest odladzanie maszyn.TVN 24

Autor:kk, katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości