Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

- Korki w Warszawie? Jest coraz lepiej! - mówiła w TVN24 prezydent Warszawy i zachęcała do korzystania z komunikacji miejskiej. - A ta się rozwija - podkreślała i zapowiedziała dużą zmianę w zimie, kiedy zakończą się prace nad połączeniem kolejowym centrum z lotniskiem Chopina.

- Mapka opublikowana na stronie ZDM, informująca o objazdach ul. Traktorzystów, wprowadza kierowców w błąd - poinformowali nas internauci. Reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński pojechał na miejsce i sprawdził.

Wiadukt na Traktorzystów zamknięty, ale prac na razie nie widać - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Kierowcy muszą być przygotowani na zmiany organizacji ruchu na ul. Cierlickiej. Tam od rana tworzą się korki - informują internauci tvnwarszawa.pl.

Rozbite osobowe renault i ogromne utrudnienia to efekt zderzenia do którego doszło na ulicy Łopuszańskiej w środowe popołudnie. Prawdopodobnie sprawcą kolizji był kierowca ciężarówki – napisał internauta Rafał.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie chce dłużej czekać. Drogowcy weszli na teren spółdzielni "Świt" i wzięli się za rozbiórkę budynku, który blokuje budowę drugiej nitki wiaduktu na Cybernetyki. - Musimy usunąć z budynku instalację elektryczną i tymczasowo zamontujemy ją w innym miejscu - tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID-u.

Lotnisko Chopina postanowiło pokazać warszawiakom ostatnie prace przy budowie nowych pirsów. Oba, centralny i południowy, mają być gotowe jeszcze w kwietniu.

- "Świt" nadal utrudnia zakończenie budowy wiaduktu nad Cybernetyki i nie uzgodniła w terminie projektu przebudowy swoich nieruchomości - stwierdziła rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Spółdzielnia inwalidów dementuje i na dowód przedstawia dokumenty. Okazuje się, że o uzgodnienie projektu starała się już 3 lata temu.

Mimo wcześniejszego porozumienia ze "Świtem", miasto wciąż nie może zbudować brakującej częsci wiaduktu ul. Cybernetyki. Spółdzielnia nie chce uzgodnić projektu przebudowy części nieruchomości - informuje ZMID. Drogowcy nie chcą już czekać.

Na skrzyżowaniu ul. Hynka i Radarowej jadący dość szybko samochód osobowy wjechał w sygnalizator – informuje Tomasz i przesyła na warszawa@tvn.pl zdjęcie samochodu.

Robotnicy właśnie przebili ścianę tunelu, który wejdzie w skład łącznika kolejowego na trasie centrum - lotnisko Chopina. Dzięki niemu podróż ze Śródmieścia na lotnisko zajmie tylko 20 minut.

Nawet gwiazda wybiegów i ekranów Milla Jovovich nie przyciągnęła na Okęcie tylu facetów z aparatami fotograficznymi. Dla nich gwiazdą - bez wątpienia największą - był Airbus A380. W sobotę spotterzy mieli swoje pięć minut. A raczej kilkanaście sekund frajdy.

Wysoki na sześć pięter, długi jak cztery warszawskie przegubowce - airbus A380 wylądował na Lotnisku Chopona i zrobił wielkie wrażenie. W końcu to największy samolot pasażerski świata. Może pomieścić prawie tysiąc pasażerów. Prędko do Warszawy jednak nie powróci, bo przewoźnikom latającym z Polski nie opłaca się kupować takiego giganta.

Przy ulicy Szyszkowej powstał supermarket. Jego właściciel dostał zgodę na budowę dojazdów. Wziął się więc do pracy, ale po zbudowaniu połowy ronda prace stanęły. Czemu?

Aleje Jerozolimskie i ul. Grójecka to miejsca, gdzie widok stojących w korku samochodów nikogo nie powinien dziwić. - A przecież oprócz głównych dróg mamy sieć mniejszych ulic – pisze internauta badyunior.

Boeing 747 australijskich linii Qantas, lecący z Melbourne do Londynu, wylądował przymusowo o godzinie 13.00 na warszawskim Okęciu – informują internauci na Kontakt24.