TVN Warszawa | Wilanów

Woda z budowy trafiała prosto do Potoku Służewieckiego

TVN Warszawa | Wilanów

Autor:
pop
Źródło:
Straż Miejska/tvnwarszawa.pl
Woda z terenu budowa trafiała prosto do Potoku Służewieckiego
Woda z terenu budowa trafiała prosto do Potoku SłużewieckiegoStraż Miejska
wideo 2/7
Straż MiejskaWoda z terenu budowa trafiała prosto do Potoku Służewieckiego

Podczas patrolu zwrócili uwagę na instalację składającą się z rur, węży i pompy. Dotarli też do jej twórców. Jak się okazało w ten sposób odwadniany był teren budowy. Woda odprowadzana była prosto do Potoku Służewieckiego.

Funkcjonariusze z Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej kontrolowali teren Wilanowa. "Przy ulicy Rzodkiewki zwrócili uwagę na instalację składającą się z rur, węży i pompy, która była poprowadzona z pobliskiego placu budowy do Potoku Służewieckiego. Pompowano nią do kanału znaczne ilości zanieczyszczonej wody" - przekazuje w komunikacie Straż Miejska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Strażnicy ustalili osoby odpowiedzialne za inwestycję Jak się okazało, instalacja odwadniająca powstała w celu osuszenia gruntu pod budowę.

Będą jeszcze sprawdzać

"Poprowadzono ją jednak bez wymaganego zezwolenia wodno-prawnego i bez odpowiedniej dbałości o czystość wody pompowanej do potoku. Po interwencji  pracownicy budowy wyłączyli instalację, a strażnicy będą teraz kontrolować czy nie włączono jej ponownie" - informuje Straż Miejska.

Google Maps

Autor:pop

Źródło: Straż Miejska/tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska

Pozostałe wiadomości