Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Wilanów

Wisła odsłania coraz więcej

TVN Warszawa | Wilanów

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Wisła z lotu ptaka
TVN24.PLWisła z lotu ptaka

Reporter TVN24 pokazał z lotu ptaka, jak wygląda wlot Wisły do Warszawy na wysokości Zawad. Stan rzeki ciągle się obniża. Wskaźnik przy bulwarach pokazuje już mniej niż 50 centymetrów.

Według biuletynu hydrologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej stan wody w Wiśle na wysokości bulwarów wynosił 49 centymetrów w poniedziałek. Hydrolodzy prognozują dalsze obniżanie rzeki - we wtorek wskaźnik ma pokazać kolejny centymetr mniej, a w środę i czwartek Wisła w tym miejscu ma obniżyć się do 46 centymetrów.

Niski stan widać również na wysokości Zawad w Wilanowie. Na porannym nagraniu z drona rzeka ustępuje miejsca plaży.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Sytuacja może się pogarszać"

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na poniedziałkowej konferencji odniósł się do tego, że stan Wisły robi się niższy. Był pytany także o działania władz stolicy na rzecz ograniczenia skutków suszy. - Podjęliśmy wysiłki przede wszystkim jeżeli chodzi o kampanię informacyjną, która ma namawiać warszawiaków i warszawianki do tego, żeby oszczędzać wodę. Mimo że sytuacja w tej chwili nie jest jeszcze krytyczna, niestety ona może się pogarszać – zaznaczył.

Zapewnił, że miasto od lat prowadzi politykę, która ma w tym zakresie być pomocna. Wymienił przy tym wspieranie projektów małej retencji czy nasadzenia zieleni. - To są takie projekty, bardzo realne, które pomagają nam z tym zjawiskiem walczyć – wskazał.

Prezydent zaapelował też do mieszkańców, aby zachowywać się racjonalnie.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości