Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Wisła odsłania coraz więcej

  TVN Warszawa | Wilanów

  Autor:
  mp
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl, PAP
  TVN24.PLWisła z lotu ptaka

  Reporter TVN24 pokazał z lotu ptaka, jak wygląda wlot Wisły do Warszawy na wysokości Zawad. Stan rzeki ciągle się obniża. Wskaźnik przy bulwarach pokazuje już mniej niż 50 centymetrów.

  Według biuletynu hydrologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej stan wody w Wiśle na wysokości bulwarów wynosił 49 centymetrów w poniedziałek. Hydrolodzy prognozują dalsze obniżanie rzeki - we wtorek wskaźnik ma pokazać kolejny centymetr mniej, a w środę i czwartek Wisła w tym miejscu ma obniżyć się do 46 centymetrów.

  Niski stan widać również na wysokości Zawad w Wilanowie. Na porannym nagraniu z drona rzeka ustępuje miejsca plaży.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  "Sytuacja może się pogarszać"

  Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na poniedziałkowej konferencji odniósł się do tego, że stan Wisły robi się niższy. Był pytany także o działania władz stolicy na rzecz ograniczenia skutków suszy. - Podjęliśmy wysiłki przede wszystkim jeżeli chodzi o kampanię informacyjną, która ma namawiać warszawiaków i warszawianki do tego, żeby oszczędzać wodę. Mimo że sytuacja w tej chwili nie jest jeszcze krytyczna, niestety ona może się pogarszać – zaznaczył.

  Zapewnił, że miasto od lat prowadzi politykę, która ma w tym zakresie być pomocna. Wymienił przy tym wspieranie projektów małej retencji czy nasadzenia zieleni. - To są takie projekty, bardzo realne, które pomagają nam z tym zjawiskiem walczyć – wskazał.

  Prezydent zaapelował też do mieszkańców, aby zachowywać się racjonalnie.

  Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

  Autor:mp

  Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

  Źródło zdjęcia głównego: TVN24