Koronawirus w przedszkolu w Wilanowie. Placówka została zamknięta

TVN Warszawa | Wilanów

Autor:
dg/pm
Źródło:
PAP
W przedszkolu na Wilanowie wykryto koronawirusaArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plW przedszkolu na Wilanowie wykryto koronawirusa

Koronawirusa potwierdzono u trojga z ośmiorga pracowników przedszkola przy Latoszki. To drugie stołeczne przedszkole, gdzie w ostatnich dniach zdiagnozowano zakażenia.

Informację o koronawirusie w kolejnym przedszkolu potwierdziła Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. - Pierwszy potwierdzony pozytywny wynik na COVID-19 był u woźnego, który pracuje w przedszkolu - przekazała Gałecka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W związku z tym dyrekcja placówki zdecydowała, że przetestuje cały ośmioosobowy zespół pracowników. Okazało się, że kolejne dwie osoby są również zakażone. Placówka jest obecnie zamknięta. Jak powiedziała rzeczniczka, dyrekcja przedszkola czeka teraz na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące m.in. tego, które osoby mają zostać poddane kwarantannie i do kiedy placówka ma pozostać zamknięta.

Ponad tydzień temu informowaliśmy o potwierdzonym zakażeniu koronawirusem u dziecka, które uczęszcza do przedszkola na Ryżowej w Ursusie. Dziecko zakaziło się od swoich rodziców. Cztery osoby z personelu i siedmioro dzieci z grupy skierowano na kwarantannę.

W ostatnich dniach koronawirusa wykryto również u podopiecznego jednego z wolskich żłobków.

Autor:dg/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: