Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Koronawirus w przedszkolu w Wilanowie. Placówka została zamknięta

  TVN Warszawa | Wilanów

  Autor:
  dg/pm
  Źródło:
  PAP
  W przedszkolu na Wilanowie wykryto koronawirusaArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
  wideo 2/6
  Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plW przedszkolu na Wilanowie wykryto koronawirusa

  Koronawirusa potwierdzono u trojga z ośmiorga pracowników przedszkola przy Latoszki. To drugie stołeczne przedszkole, gdzie w ostatnich dniach zdiagnozowano zakażenia.

  Informację o koronawirusie w kolejnym przedszkolu potwierdziła Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. - Pierwszy potwierdzony pozytywny wynik na COVID-19 był u woźnego, który pracuje w przedszkolu - przekazała Gałecka.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  W związku z tym dyrekcja placówki zdecydowała, że przetestuje cały ośmioosobowy zespół pracowników. Okazało się, że kolejne dwie osoby są również zakażone. Placówka jest obecnie zamknięta. Jak powiedziała rzeczniczka, dyrekcja przedszkola czeka teraz na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące m.in. tego, które osoby mają zostać poddane kwarantannie i do kiedy placówka ma pozostać zamknięta.

  Ponad tydzień temu informowaliśmy o potwierdzonym zakażeniu koronawirusem u dziecka, które uczęszcza do przedszkola na Ryżowej w Ursusie. Dziecko zakaziło się od swoich rodziców. Cztery osoby z personelu i siedmioro dzieci z grupy skierowano na kwarantannę.

  W ostatnich dniach koronawirusa wykryto również u podopiecznego jednego z wolskich żłobków.

  Autor:dg/pm

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

  Tagi:
  Raporty: