Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Wawer

W Wawrze powstanie Park Aktywności Rodzinnej. Dzielnica zachęca do zgłaszania uwag

TVN Warszawa | Wawer

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Dzielnicy WawerW Wawrze powstanie Park Aktywności Rodzinnej

Wawer poinformował, że na terenie dzielnicy powstanie Park Aktywności Rodzinnej. Do 12 września mieszkańcy mają czas, żeby zagłosować na wybraną koncepcję i zgłosić ewentualne uwagi do przyszłej inwestycji.

Jak informuje rzeczniczka wawerskiego urzędu Aleksandra Słowińska, dzielnica przeznaczy prawie dziewięć milionów złotych na budowę miejsca wspierającego relacje rodzinne i zapewniającego rozrywkę dzieciom i dorosłym. - Pula pięciu milionów złotych zabezpieczonych w budżecie dzielnicy na budowę Parku Aktywności Rodzinnej została powiększona o 3,85 miliona, które Wawer otrzymał z Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego - wyjaśnia rzeczniczka.

I dodaje, że Park Aktywności Rodzinnej na być miejscem aktywnego spędzania czasu dla wawerskich rodzin, atrakcyjnym dla wszystkich grup wiekowych. - Jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji. Chcemy, aby mieszkańcy uczestniczyli w decydowaniu o funkcjonalnościach, które znajdą się w tym miejscu - mówi cytowany w komunikacie Norbert Szczepański, burmistrz Wawra.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ankieta online

Proces prowadzony jest z wykorzystaniem metody Design Thinking. - Tworzenie funkcjonalności i filozofii miejsca zostało poprzedzone diagnozą miejsc i przestrzeni użytkowych w Wawrze. W proces włączeni zostali mieszkańcy, pracownicy Urzędu Wawer i eksperci z takich instytucji jak Wydział Pedagogiczny UW, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Lasy Miejskie oraz Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa". W czasie warsztatów i konsultacji stworzono trzy koncepcje Parku Aktywności Rodzinnej, każda z nich ma dominujący wątek, są to: "przygoda", "ekspresja", "odkrywanie" - wyjaśnia rzeczniczka dzielnicy.

I informuje, że do 12 września mieszkańcy mogą jeszcze głosować i zgłaszać swoje uwagi dotyczące tej inwestycji. Ankieta on-line i prezentacja poszczególnych koncepcji dostępna jest tutaj. - Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w ankiecie, która pozwoli podjąć decyzję o wyborze koncepcji najbliższej sercom mieszkańców. Kolejnym etapem będzie dopracowanie pomysłu, a następne wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje park uwzględniając wybrane funkcjonalności. Realizacja inwestycji planowana jest na pierwszą połowę 2023 roku - podaje Słomińska.

Informowaliśmy też o przebudowie Parku Żeromskiego:

Park Żeromskiego w rejestrze zabytkówMWKZ

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Wawer