Nowe ognisko koronawirusa. "76 pensjonariuszy domu pomocy społecznej zakażonych"

TVN Warszawa | Wawer

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
22 października: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem, zmarło 168 osób

76 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej "Na Przedwiośniu" jest zakażonych koronawirusem - poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza. Pierwszą informację o trudnej sytuacji w tym miejscu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jeden z czytelników poinformował, że w Domu Pomocy Społecznej "Na Przedwiośniu" w Wawrze powstało nowe ognisko koronawirusa. Z jego informacji wynikało, że zakażonych jest tam około 70 osób.

Informację potwierdziła w czwartek po południu rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. "W DPS na Przedwiośniu mamy potwierdzone 76 pozytywnych przypadków na COVID-19 wśród mieszkańców. Obiekt został podzielony na 3 części: osoby pozytywne, osoby z niejednoznacznym wynikiem i osoby z negatywnym wynikiem" - napisała Gałecka na Twitterze.

I podziękowała personelowi, który został z mieszkańcami.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl Gałecka doprecyzowała, że 76 pensjonariuszy ma pozytywne wyniki testów na COVID-19, ale oprócz tego wśród 14 sytuacja jest niejednoznaczna. - W sobotę osoby z niejednoznacznym wynikiem przejdą kolejne testy - zapowiedziała rzeczniczka.

Zaznaczyła również, że wszyscy chorzy czują się dobrze. Z wyjątkiem trzech osób, które mają katar, nie mają żadnych objawów choroby. - Tak naprawdę dyrekcja ośrodka o zakażeniu dowiedziała się przypadkowo. W niedzielę ktoś z personelu zabrał jednego z pensjonariuszy do szpitala w związku z innymi schorzeniami i wtedy został mu wykonany test na COVID-19. Okazało się, że ta osoba jest zakażona, więc dyrekcja DPS postanowiła przetestować wszystkich - wyjaśniła Gałecka.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN

Tagi:
Raporty: