Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zepsuta winda na kładce. "Kompletnie bezużyteczna dla rodziców z wózkami, niepełnosprawnych i starszych"

Warszawa | Wawer

Autor:
ran/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Matusz Szmelter / tvnwarszawa.plNiedziałająca winda na Płowieckiej

Na oddanej do użytku kilka miesięcy temu kładce nad Płowiecką nie działa winda - alarmuje na Kontakt 24 Jarek. Drogowcy przyznają, że to nie pierwszy tego typu problem, a winda w tym roku już nie zadziała.

Mowa o kładce w pobliżu Traktu Lubelskiego. Inwestycja była mocno opóźniona, przeprawę udostępniono mieszkańcom w lutym. - Kładkę oddali do użytku pół roku temu. Winda nie działa od 10 dni - zaalarmował w środę Kontakt 24 Jarek.

"Doszło do usterki"

Stwierdził również, że we wtorek razem z innym pieszym wnosił kobietę na wózku, bo nie mogła przedostać się na drugą stronę ulicy.

Sytuacji na Płowieckiej przyjrzał się reporter tvnwarszawa.pl. - Nie działa jedna z dwóch wind, co czyni tę kładkę kompletnie bezużyteczną dla rodziców z wózkami, osób niepełnosprawnych i starszych, które nie są w stanie skorzystać ze schodów - opisuje Mateusz Szmelter.

Jak dodaje, na kładce nie ma ostrzeżenie o awarii. - Co oznacza, że gdy ktoś wjedzie na górę po stronie działającej windy, to straci czas, bo po drugiej już nie zjedzie - zauważa reporter tvnwarszawa.pl.

O awarię spytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. - Doszło do usterki elementu napędzającego drzwi do windy. Kładkę budował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jest ona na gwarancji. Mamy dostać informację, kiedy zostanie naprawiona. Ma to się stać niezwłocznie - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

"Robił to źle"

ZMID przekonuje z kolei, że wykonawca - Mosty Warszawa - wielokrotnie naprawiał schody i windy na tej kładce. - Robił to źle. Dlatego zażądaliśmy, żeby przedstawił nam do akceptacji program naprawczy. Ma wymienić wszystko na odpowiednie elementy z odpowiednimi certyfikatami. Jak wszystko będzie wykonane zgodnie ze sztuką, dokonamy odbioru końcowego - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

I dodaje, że jeżeli wykonawca tego nie zrobi, drogowcy wskażą firmę zastępczą. – I pobierzemy pieniądze, które wykonawca wpłacił jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy - podsumowuje Gajewska.

Jak przyznaje na koniec, w tym roku windy nie uda się już naprawić.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran/b