TVN Warszawa | Wawer

Ciało w domu w Aninie. Z domu zginęła kasa pancerna z dokumentami wartymi miliony

TVN Warszawa | Wawer

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicjanci zatrzymali 17-letniego wnuka nieżyjącego 79-latka (zdj. ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali 17-letniego wnuka 79-latka, którego ciało odnaleziono w domu przy Trawiastej w Wawrze - ustaliła nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Z jej informacji wynika, że sprawcy ukradli kasę pancerną i warte miliony dokumenty.

O sprawie informowała w mediach społecznościowych krewna zmarłego mężczyzny. Jak przekazała, do tragicznego zdarzenia doszło przy ulicy Trawiastej w nocy ze środy na czwartek. "Zginął mój wujek. Zabito go we własnym domu. W nocy" - napisała.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Polska Agencja Prasowa, sprawcy napadu na dom 79-letniego Tadeusza K. na początku mieli przeskoczyć przez ogrodzenie, a następnie dostać się do środka. Gdy tam weszli, mieli brutalnie pobić 79-latka i ukraść kasę pancerną, w której było między innymi poświadczenie o założonym koncie w banku w Szwajcarii, na którym miał być milion dolarów. W kasie miało znajdować się również sześć klaserów z rzadkimi znaczkami, gotówka oraz dokumenty dotyczące lokat Tadeusza K. na kwotę 15 milionów złotych.

Dodatkowo sprawcy mieli ukraść także portfel z kartami płatniczymi oraz zabrać mercedesa, którego uruchomili skradzionymi kluczykami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zatrzymali 17-letniego wnuka i jego rówieśniczkę

Stołeczni policjanci o napadzie zostali poinformowani w czwartek rano. Gdy przyjechali na miejsce, oprócz nieżyjącego 79-latka, w domu miała być jego 78-letnia żona oraz 17-letni wnuk. Z ustaleń PAP wynika, że śledczy do sprawy zatrzymali 17-letniego wnuczka oraz jego 17-letnią koleżankę, która podejrzana jest o posiadanie środków odurzających.

Śmierć mężczyzny potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. - W czwartek rano otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące znalezienia ciała mężczyzny w jednym z domów na terenie Wawra. Niestety zgłoszenie zostało potwierdzone przez policjantów. Czynności w sprawie trwają. Są prowadzone pod nadzorem prokuratury - informował w czwartek Marczak.

Informowaliśmy też o wyroku w sprawie zabójstwa przy ulicy Kłobuckiej:

Młody mężczyzna uduszony na Ursynowie
Młody mężczyzna uduszony na UrsynowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości