Podawali się za policjantów, są podejrzani o wyłudzenie 78 tysięcy złotych od starszej kobiety

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie od mieszkanki Ursynowa 78 tysięcy złotych. Okazało się, że jeden z nich był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Krośnie. Drugiego szukała prokuratura w Zgierzu.

Jak poinformował Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o oszustwie od mieszkanki Ursynowa. - Sprawcy wykonujący połączenia telefoniczne z różnych numerów telefonów przekonali seniorkę, że są oficerami policji prowadzącymi śledztwo w sprawie oszustw bankowych. Wmówili starszej kobiecie, że jej oszczędności są bardzo zagrożone i jeśli nie podejmie natychmiastowych działań oraz współpracy z policją, straci wszystkie pieniądze - przekazał Koniuszy.

Kobieta przyznała oszustom, że posiada 78 tysięcy złotych. - Oszuści nakłonili ją do wykonania przelewu. Kobieta złożyła telefoniczną dyspozycję w swoim banku, polecając przelew gotówki na numer konta wskazany przez przestępców, wierząc jednocześnie, że oddaje je na przechowanie w depozycie przedstawicielom prawa - poinformował Koniuszy.

Zatrzymano dwóch mieszkańców Łodzi

W toku czynności śledczy dotarli do dwóch mieszkańców Łodzi. Policjanci ustalili, że 35-latek i jego o siedem lat młodszy wspólnik werbowali osoby, które za niewielką opłatą pozwalały na zakładanie na ich dane personalne kont bankowych. Na te rachunki wpływały pieniądze z oszustw, które były od razu wypłacane.

Obaj zostali zatrzymani. - W trakcie legitymowania okazało się, że starszy z zatrzymanych jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krośnie do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Za jego młodszym kolegą natomiast list gończy wydała Prokuratura Rejonowa w Zgierzu - dodał Robert Koniuszy.

Zatrzymani trafili do aresztu. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Przeczytaj również: "Policjant? Wnuczek? A może oszust?". 311 osób straciło w sumie ponad 13 milionów złotych

Nie daj się złowić na policjanta
Nie daj się złowić na policjanta 2.01| Zadzwonił do 51-latki i powiedział, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji. Twierdził, że namierza osobę, która chce ją oszukać. Potrzebuje tylko jej danych do logowania w banku. Podała co chciał. Straciła oszczędności. Lubuska Policja

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP II

Pozostałe wiadomości