Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Ursynów

Maczetą uszkodził zabytkowe auto. Policja: nie spodobał mu się sposób jazdy kierowcy

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
mp
Źródło:
PAP
KRP IIUrsynowscy policjanci zatrzymali podejrzanego m.in. o groźby karalne i umyślne uszkodzenie mienia

Ursynowscy policjanci zatrzymali 36 -latka podejrzanego między innymi o kierowanie gróźb karalnych, umyślne uszkodzenie mienia i przywłaszczenie samochodu. Jak przekazał rzecznik tej komendy, to nie pierwszy raz, kiedy mieli do czynienia z Mariuszem Ł. Tym razem mężczyzna miał maczetą uszkodzić zabytkowe bmw, bo nie spodobał mu się sposób jazdy kierowcy.

- Nie po raz pierwszy ursynowscy kryminalni mieli do czynienia z 36-letnim mieszkańcem tej dzielnicy. Mężczyzna w przeszłości był skazywany i siedział w więzieniu za groźby karalne, rozboje, pobicia, narkotyki oraz niestosowanie się do sądowych zakazów. Przepisy prawa miał za nic - powiedział rzecznik ursynowskiej komendy podkom. Robert Koniuszy.

Jak dodał, Mariusz Ł. pożyczył od swojej znajomej skodę octavię, a później nie chciał jej oddać. - Kiedy właścicielka auta upomniała się o nie, powiedział, żeby się zamknęła, bo ją zabije. Kobieta odpuściła, ale powiadomiła o tym policjantów - wyjaśnił funkcjonariusz.

36-latkowi, kiedy pod koniec lipca jechał trasą S2, nie spodobało się, że jadące przed nim zabytkowe bmw za późno zjechało na prawy pas. - Wzburzony tą sytuacją, podczas zjazdu z trasy na ulicę Puławską w kierunku Ursynowa, zajechał drogę bmw, zmuszając kierowcę do hamowania. Po czym wysiadł z auta z kilkudziesięciocentymetrową maczetą i zaczął nią uderzać w maskę i słupki zabytkowego, drogiego auta, w którym siedział przerażony pokrzywdzony ze swoją żoną. 36-latek wykrzykiwał przy tym groźby pozbawienia ich życia. Następnie wrócił do skody i pojechał dalej - relacjonował Koniuszy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Usłyszał cztery zarzuty

Pokrzywdzeni zgłosili sprawę na policję. - Policjanci zatrzymali podejrzanego kilka dni po zdarzeniu, na ulicy Liwskiej na Targówku. Mężczyzna jechał volkswagenem. W trakcie kontroli okazało się, że ma dwa aktualne, sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujące do 2027 roku - podał podkom. I dodał, że w mieszkaniu mężczyzny, policjanci znaleźli kluczyki od skody, a w niej maczetę.

Podejrzany usłyszał zarzuty za groźby karalne, umyślne uszkodzenie mienia, przywłaszczenie samochodu skoda octavia oraz naruszenie sądowych zakazów. Za zarzucane czyny grozi mu co najmniej pięć lat więzienia.

Policjanci znaleźli w aucie maczetę, którą podejrzany miał uszkodzić samochódKRP II

Informowaliśmy też o mężczyźnie, który w sobotnią noc wybrał się na bulwary z maczetą:

Do zdarzenia doszło na bulwarach (wideo bez dźwięku) Michał, Kontakt 24

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP II