Przygotuj się na:

STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Miesiąc czekania na wizytę w urzędzie. Tłumaczą to koronawirusem i dużym zainteresowaniem

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Piotr Kamionka/ReporterKolejki do rejestracji pojazdów (zdj. ilustracyjne)

Wizyta umawiana wcześniej online, najbliższy wolny termin za miesiąc - mieszkańcy Ursynowa skarżą się na długi czas oczekiwania do rejestracji pojazdów. Urząd tłumaczy to ograniczeniami spowodowanymi przez koronawirusa, ale także sporym zainteresowaniem petentów.

O sprawie powiadomiła nas pani Patrycja. Jak twierdzi, ma spory problem z zarejestrowaniem pojazdu w ursynowskim urzędzie.

"Wizyty można umawiać tylko online, nie ma dostępnych przez kolejny miesiąc, gdy z dokumentami jest jakiś problem i cię odeślą, pozostaje warowanie na wizytach online każdego dnia od rana, bo może coś wpadnie" - napisała. Jak relacjonowała, do urzędu udało jej się umówić w ubiegły piątek, ale nie załatwiła sprawy do końca. A kolejną wizytę wyznaczono jej dopiero na 17 sierpnia. Dodała także, że była świadkiem awantury w urzędzie.

"Obecnie wszystkie terminy są zarezerwowane"

O to, dlaczego interesanci przyjmowani są dopiero za miesiąc, zapytaliśmy rzeczniczkę dzielnicy Ursynów Kamilę Terpiał, która poinformowała, że od 9 czerwca obowiązuje zmiana w organizacji pracy urzędów dzielnic w związku z pandemią koronawirusa, co dotyczy także Ursynowa.

Mieszkaniec, żeby umówić wizytę, musi zarezerwować ją przez internet lub telefonicznie. - Do wszystkich kategorii spraw w aplikacji internetowej został dla mieszkańców udostępniony 30-dniowy kalendarz. Obecnie wszystkie terminy do rejestracji pojazdów są zarezerwowane. Związane jest to zapewne z dużym zainteresowaniem mieszkańców, ale także mniejszą niż przed pandemią możliwością ich obsługi. Codziennie pojawia się kolejny dzień z wolnymi terminami – tłumaczy rzeczniczka.

Szybciej tylko w nadzwyczajnych przypadkach

Co z tymi, którzy zostali odesłani przez niezgodność w dokumentach? - Jeżeli w dokumentach występują rozbieżności, pracownik indywidualnie ustala z mieszkańcem kolejny termin, w jakim będzie mógł załatwić sprawę. W sytuacjach nadzwyczajnych (kradzież tablic, rejestracja pojazdu nowego itp.) staramy się pomóc mieszkańcom tak, aby czas oczekiwania był znacznie krótszy niż 30 dni. Awantury, jeżeli się zdarzają, to sporadycznie i najczęściej dotyczą obowiązujących przepisów - dodaje.

Przypomina jednocześnie, że w urzędach wciąż obowiązuje reżim sanitarny. Obowiązkowe jest zakrywanie twarzy: ust i nosa oraz zachowanie przynajmniej dwumetrowego dystansu pomiędzy innymi osobami czekającymi w kolejce.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o pomyśle poszerzenia Bartyckiej:

Miasto planuje przebudować BartyckąMateusz Szmeleter/tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Kamionka/Reporter