Znaleźli u niego blisko 15 kilogramów narkotyków. "Tłumaczył, że posiadał je na własny użytek"

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
katke/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPNarkotyki zabezpieczone przez policjantów

38-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia po tym, jak policja znalazła u niego łącznie 14,5 kg narkotyków. Część z nich mężczyzna trzymał w samochodzie, resztę w mieszkaniu.

Policjanci patrolowali w nocy Polinezyjską na Ursynowie. Zauważyli osobowe renault, którego kierowca dziwnie się zachowywał. "Mężczyzna zatrzymał samochód, jakby chciał uniknąć kontaktu z mundurowymi, a później pomału ruszył. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czym było spowodowane zachowanie kierowcy" - relacjonuje policja.

Narkotyki nie tylko w samochodzie 38-latka

38-latek został przebadany przez policjantów narkotesterem. Wynik potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy, mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Jak podaje policja, 38-latek miał w samochodzie 200 gramów nielegalnego suszu, 30 tabletek psychotropowych, 9 gramów amfetaminy i podobną ilość haszyszu.

Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może mieć środki psychoaktywne również w swoim mieszkaniu.

Do depozytu policji trafiło 14,5 kg narkotyków

"W trakcie przeszukania w różnych miejscach ujawnili i zabezpieczyli około 11,5 kg marihuany, ponad kilogram suszonych grzybków halucynogennych, około 600 gramów amfetaminy oraz około 1,2 kg haszyszu. Łącznie około 14,5 kilograma narkotyków trafiło do depozytu” - czytamy w komunikacie policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków psychoaktywnych. Z relacji policji wynika, że w trakcie przesłuchania 38-latek tłumaczył, że posiadał je na własny użytek. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy również o mężczyznach, którzy dowozili narkotyki na telefon:

Podejrzani o dowożenie narkotyków zatrzymani
KRP II

Źródło: tvnwarszawa.pl

katke/pm