Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Kolejne przerwy w dostawach ciepła. Zimne kaloryfery na Bielanach i Ursynowie

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
Awaria ciepłownicza w Parku PraskimMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/9
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAwaria ciepłownicza w Parku Praskim

W czwartek rano doszło do wstrzymania dostaw ciepła w rejonie ulicy Nabielaka oraz alei Komisji Edukacji Narodowej. Problem był także w okolicy Zagłoby. Do późnego wieczora na ciepłe kaloryfery muszą czekać mieszkańcy Brązowniczej i Mistrzowskiej na Bielanach oraz Cynamonowej i Grzegorzewskiej na Ursynowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jak poinformowała w czwartek wieczorem Veolia Energia Warszawa, na Bielanach od godziny 17.05 od dostawy ciepła odcięte są dwa budynki: przy ulicy Brązowniczej 1B i Mistrzowskiej 2. Jak zaznaczyło przedsiębiorstwo, przywrócenie dostaw ciepła planowane jest wieczorem, około godziny 21.

Nieco dłużej, bo aż do 23.30 na ciepłe kaloryfery muszą czekać mieszkańcy ulicy Cynamonowej 2 i Grzegorzewskiej 5 na Ursynowie. Tam do awarii doszło o 13.05.

Wcześniej informowaliśmy, że koło godziny 8.15 nastąpiła przerwa w dostawie ciepła w budynku przy alei Komisji Narodowej 46. Z kolei kilkadziesiąt minut później przerwano też dostawy ciepła do budynków w rejonie ulicy Nabielaka 9. Problemy z ogrzewaniem dotyczyły w sumie 13 budynków przy ulicach: Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej oraz Tatrzańskiej.

Stołeczne przedsiębiorstwo ciepłownicze Veolia Energia Warszawa informowało początkowo w komunikatach, że przywrócenie dostaw planowane jest w obu przypadkach na czwartek o godzinie 12. Przed czasem udało się to zrobić na Mokotowie w rejonie Nabielaka. Po 10.30 komunikat o utrudnieniach zniknął.

- Kiedy widzimy nieprawidłowości w systemie, nasze ekipy terenowe podjeżdżają pod taki adres i sprawdzają, co się dzieje. Przy tak obciążonym systemie i niskich temperaturach takie sytuacje będą występowały. Musimy też wziąć pod uwagę to, że mamy obecnie wiele osób pracujących w ramach home office, więc pobór ciepła jest zwiększony - zaznacza rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada. 

Zimne kaloryfery na Zagłoby

Na przywrócenie ogrzewania czekali jeszcze mieszkańcy ośmiu budynków w okolicy Zagłoby. Chodzi o cztery budynki na tej ulicy oraz po dwa na ulicach Keniga i Orląt Lwowskich. Przerwa nastąpiła tam jeszcze w środę wieczorem - około 18.30.  Natomiast przywrócenie dostaw ciepła planowane było na czwartek na godzinę 12.

Wcześniej w środę doszło też do awarii w okolicy ulicy Grzegorzewskiej.

Seria awarii sieci ciepłowniczej

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka poważnych awarii sieci ciepłowniczej. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ulicy Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. We wtorek w stolicy także doszło do awarii - kilkadziesiąt budynków w rejonie Tynieckiej oraz w rejonie Jagiellońskiej czekało na przywrócenie dostaw ciepła.

Natomiast w piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

Autor:kk/r

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl