Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Urodziła dziecko w altance śmietnikowej. "To jakoś tak nagle przyszło"

  TVN Warszawa | Ursynów

  Autor:
  dg/r
  Źródło:
  PAP, tvnwarszawa.pl
  Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plKobieta urodziła dziewczynkę w altance śmietnikowej

  Dziewczynka przyszła na świat w jednej z altanek śmietnikowych na Ursynowie. Kobiecie i dziecku pomocy udzielili strażnicy miejscy.

  Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. - Tuż przed godziną 20 strażnicy miejscy z II oddziału terenowego otrzymali zgłoszenie o zakrwawionej kobiecie leżącej w altanie śmietnikowej przy ulicy Symfonii. Natychmiast podjęli interwencję - poinformowała w komunikacie stołeczna straż miejska.

  - Gdy weszliśmy do altany i odsunęliśmy kontenery, zobaczyliśmy na ziemi materac, a na nim bezdomną kobietę w kurtce, trzymającą owiniętego w sweter noworodka. Maluch nie miał jeszcze odciętej pępowiny. Urodził się kilkanaście minut przed naszym przyjazdem - relacjonował strażnik, który przeprowadzał interwencję.

  Funkcjonariusze wezwali pogotowie i przestawili kontenery śmietnikowe tak, aby ułatwić dostęp ratownikom do matki z dzieckiem. - Oczekując na przyjazd karetki, zapytaliśmy kobietę, dlaczego nie zgłosiła się do szpitala. Odparła, że "to jakoś tak nagle przyszło" – mówił strażnik.

  Kobietę z niemowlęciem przewieziono do jednego z mokotowskich szpitali.

  Autor:dg/r

  Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl