Jeże utknęły w zagłębieniu przy piwnicznym oknie. Pomogli strażacy

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strażacy uratowali dwa jeże, które utknęły w zagłębieniu przy oknie piwnicznym

Jak relacjonują stołeczni strażacy, dwa jeże nie mogły wydostać się z zagłębienia przy piwnicznym oknie. Wycieńczone zwierzęta zostały przekazane strażnikom miejskim z ekopatrolu.

Straż pożarna oraz ekopatrol straży miejskiej interweniowały w piątek rano przy jednym z budynków przy ulicy Zoltána Baló na Ursynowie. Służby pomagały jeżom, które wpadły do przykrytego blachą zagłębienia przy piwnicznym oknie. O zdarzeniu poinformowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 na swoim profilu na Facebooku.

- Na miejsce wezwał nas ekopatrol straży miejskiej, który był tam jako pierwszy. Z relacji osoby zgłaszającej wynika, że jeże znajdowały się tam od środy - relacjonuje Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej.

Z zagłębienia strażacy wyciągnęli dwa żywe, ale mocno wycieńczone zwierzaki. - Strażacy napoili uwolnione zwierzęta. Jeżyki wypiły dość sporo wody. Kiedy odzyskały nieco sił, zostały przekazane ekopatrolowi straży miejskiej - poinformował Skrzypa.

Dodał, że w sumie strażacy znaleźli pięć jeży, niestety trzy z nich były już martwe. - Uratowane jeże trafiły do centrum rehabilitacji zwierząt Lasów Miejskich przy ulicy Korkowej. Mają się dobrze. Niebawem wrócą do swojego naturalnego środowiska - poinformował Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej.

Kilka dni temu na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o akcji uwolnienia kota, który utknął w rurze odprowadzającej deszczówkę:

Kot dwa dni siedział w rurze odprowadzającej deszczówkęStraż Miejska w Warszawie

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 w Warszawie