Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Będzie śledztwo w sprawie wybuchu w mieszkaniu przy Kłobuckiej

  TVN Warszawa | Ursynów

  Autor:
  mp, katke/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  "Na razie nie są znane przyczyny wybuchu"TVN24
  wideo 2/4
  TVN24"Na razie nie są znane przyczyny wybuchu"

  Przyczyny wybuchu w mieszkaniu przy Kłobuckiej ustali biegły powołany przez prokuraturę - przekazała policja. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa poinformował z kolei, że kobieta, która trafiła w sobotę do szpitala, została już wypisana. Zamieszka w hotelu na koszt dzielnicy do czasu, aż otrzyma klucze do lokalu zastępczego.

  Chodzi o wybuch, do którego doszło w sobotę rano w bloku komunalnym przy Kłobuckiej. W mieszkaniu na drugim piętrze wyrwane zostało okno. - Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła prokuratura w kierunku spowodowania zagrożenia o dużych rozmiarach. Przyczyny wybuchu ustali biegły powołany przez prokuraturę – przekazał Robert Koniuszy, rzecznik ursynowskiej policji.

  Z użytku zostały wyłączone dwa lokale. Ten, w którym doszło do eksplozji i mieszkanie poniżej. - Jeśli chodzi o rodzinę z pierwszego piętra, poniżej mieszkania, gdzie doszło do wybuchu, to zniszczenia w ich mieszkaniu zostały spowodowane przez akcję gaśniczą, nie są związane z samym wybuchem. Rodzinę zabezpieczyliśmy w mieszkaniu dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, bo syn jest osobą z niepełnosprawnością - tłumaczył nam w poniedziałek burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Dodał, że dzielnica jest w stanie zapewnić także lokal dla rodziny z mieszkania, w którym doszło do wybuchu. - Jeszcze dzisiaj rano, pani była w szpitalu, dzieci na obserwacji. Do godziny 10 rano nikt z tej rodziny się z nami nie skontaktował, więc czekamy na sygnał. Na razie zabezpieczyliśmy to mieszkanie płytami OSB, ale wiadomo, że to tylko doraźne rozwiązanie – mówił burmistrz przed południem.

  Dostanie lokal zastępczy

  Po godzinie 15 burmistrz przekazał, że kobieta z mieszkania, w którym doszło do wybuchu, wyszła już ze szpitala. Jest też zgoda na powrót rodziny do lokalu poniżej. - Rodzina z mieszkania poniżej, decyzją Państwowego Inspektoratu Budowlanego, może już wrócić do budynku. Natomiast kobieta z mieszkania, gdzie doszło do wybuchu, właśnie ogląda lokal, który jej zaproponowaliśmy. Przez kilka dni, zanim się wyposaży i załatwi wszystkie formalności, będzie mogła z rodziną mieszkać w hotelu na koszt dzielnicy. 

  Autor:mp, katke/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl