Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zwężenie na Pułkowej rozsierdziło kierowców

Warszawa

fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM
fot. ZDM

Dobiega końca montaż wagi preselekcyjnej dla tirów na ulicy Pułkowej. W związku z tymi pracami zamknięta została jedna jezdnia tej ulicy. Będzie udostępniona w niedzielę późnym popołudniem. Utrudnienia zdenerwowały niektórych kierowców. Na budowie nie obeszło się bez awantur - informuje ZDM.

Do późnego popołudnia w niedzielę wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Pułkowej na odcinku od granic miasta do ul. Wóycickiego. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się na jezdni wschodniej - w stronę Łomianek. Utrudnienia zaczęły się w piątek o 22.00.

Stali w korku i obrażali robotników

- Kierowcy stoją już od Gwiaździstej - mówił w sobotę po godzinie 11.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Na filmie widać, jak duży korek utworzył się na wylotówce.

Stojący w korku byli bardzo zniecierpliwieni, do tego stopnia, że obrażali robotników. - Pracownicy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów skarżyli się na liczne obelgi pod ich adresem - informuje rzecznik ZDM, Adam Sobieraj.

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pracowali na raty

Montaż systemu podzielono na kilka etapów. Pierwszy była to wymiana nawierzchni na zachodniej jezdni ulicy Pułkowej. Kolejne odbyły się w sezonie wakacyjnym - wylanie fundamentów pod bramownicę i montaż samej bramownicy (kilka dni temu). W ten weekend odbywa się montaż samych wag wraz z systemem obsługi.

Listwa w jezdni

Jak wygląda taka waga? Waga preselekcyjna, która zostanie zamontowana na Pułkowej w ten weekend, to specjalna listwa wbudowana w jezdnię. Będzie to jeden punkt pomiarowy z czterema czujnikami oraz pętlami indukcyjnymi, zatopionymi w nawierzchni obu pasów oraz wideodetekcją umieszczoną na bramownicy nad jezdnią, a także serwer rejestrujący zdarzenia.

Dzięki niej system rejestruje informacje o nacisku na każdą z osi. Dodatkowo kamera umieszczona nad jezdnią robi zdjęcie tablicy rejestracyjnej pojazdu. Dane trafią do Inspekcji Transportu Drogowego, która zatrzyma przeciążoną ciężarówkę i skieruje ją na stanowisko z wagą stacjonarną. Inaczej nie będzie można wystawić mandatu.

Uruchomienie wagi dlanowane jest na początek września.

Utrudnienia na kolejnej wylotówce

Warto pamiętać też o trwającym od początku sierpnia remoncie nawierzchni w al. Krakowskiej, który potrwa do końca października. W weekendy drogowcy zamykają po dwa pasy w stronę Janek.

mz