Zwężenia i zamknięta estakada. Roszady przez remont Trasy AK

Warszawa

Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi zmianami w ruchu w związku z przebudową Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego. Na węźle Modlińska w nocy i w dzień drogowcy zwężać będą ulice. Zamknięta zostanie także estakada.

Zmiany dotyczą ulicy Modlińskiej na odcinku od ul. Elektronowej do przebudowywanego węzła oraz Jagiellońskiej na odcinku ok. 150 m przed węzłem Modlińska.

Jak informuje urząd miasta, do piątku 7 sierpnia w godz. 9. 00 – 13.00 zwężona do jednego pasa będzie jezdnia ul. Modlińskiej - w stronę Tarchomina.

A w godzinach nocnych 22.00 - 6.00 - z wtorku na środę (4-5 sierpnia) i z środy na czwartek (5-6 sierpnia) zwężona o jeden pas (na odcinku ok. 150 m przed węzłem Modlińska) będzie jezdnia ul. Jagiellońskiej - w stronę Tarchomina.

Utrudnienia związane są z układaniem nowych krawężników.

Nocne roszady

To nie jedyne zmiany. W nocy z środy na czwartek (5-6 sierpnia); czwartku na piątek (6-7 sierpnia); z piątku na sobotę (7-8 sierpnia) i poniedziałku na wtorek (10-11 sierpnia) na węźle Modlińska zwężona będzie jezdnia boczna (zbiorczo-rozprowadzająca) Trasy Toruńskiej w kierunku Marek.

Pierwszej nocy w godzinach 22.00 - 5.00 drogowcy naprzemiennie będą wyłączać prawy i lewy pas ruchu. Natomiast w kolejne noce zamknięty dla ruchu będzie tylko lewy pas.

Jak informuje ratusz, pozwoli to na betonowanie kap chodnikowych estakady zjazdowej z mostu Grota-Roweckiego na ul. Modlińską.

Zmiany na trasie
infoulice / facebook

Zamkną estakadę

Także w nocy z środy na czwartek (5-6 sierpnia) oraz z czwartku na piątek (6-7 sierpnia) w godz. 22.00 – 6.00 zamknięta będzie estakada łącząca ul. Jagiellońską z Trasą Toruńską w kierunku Marek. Objazd prowadzony będzie przez pętlę autobusową Żerań do estakady wjazdowej na Trasę Toruńską z ul. Modlińskiej.

Dodatkowo w nocy z 3 na 4 sierpnia, 4 na 5 sierpnia oraz 7 na 8 sierpnia (w godz. 20.00 – 6.00) na łącznicy będzie chwilowo wstrzymywany ruch.

Pod koniec lipca drogowcy otworzyli wiadukt ul. Słowackiego:

Przejezdny wiadukt nad Trasą Armii Krajowej
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

su/ran