Ulice

ZTM likwiduje pętlę na Natolinie i zmienia trasy autobusów

Ulice

ZTMZmiany na Ursynowie

Zmiany w kursowaniu autobusów na Ursynowie. Dotyczą linii 136, 195 i 503. Zbiegają się w czasie z likwidacją pętli na Polaka. ZTM informuje, że przyczyną zmian jest budowa Południowej Obwodnicy Warszawy.

Roszady wejdą w życie w sobotę 2 grudnia. - Związane są z przygotowaniami do budowy Południowej Obwodnicy Warszawy - tłumaczy Wiktor Paul z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 136 nie będzie już docierać do krańca NATOLIN PŁN. Linie 503 i 195 nadal będą kończyć tam bieg, ale już nie na wydzielonych przystankach na dotychczasowej pętli, ale w zatoczce wzdłuż ulicy, czyli na przystanku Natolin Płn 02.

Pierwszy, przejściowy etap zmian

Autobusy kursować będą trasami: 136: w kierunku przystanku końcowego CYNAMONOWA: MŁYNÓW - … - Cynamonowa – Płaskowickiej – CYNAMONOWA. zatrzymywać się będą na przystanku przy Płaskowickiej, po skręcie z Cynamonowej w kierunku Rosoła. W stronę pętli MŁYNÓW: CYNAMONOWA – Płaskowickiej – Rosoła – Belgradzka – Lanciego – Płaskowickiej – Cynamonowa - … - MŁYNÓW.

195: w kierunku przystanku końcowego NATOLIN PŁN.: RAKOWIECKA-SANKTUARIUM - … - Płaskowickiej – Dereniowa – Gandhi – Cynamonowa – Płaskowickiej – NATOLIN PŁN.

Jak zaznacza ZTM, na zmienionych trasach autobusy 136 i 195 zatrzymywać się będą na wszystkich napotkanych przystankach.

503: w kierunku przystanku końcowego NATOLIN PŁN.: KONWIKTORSKA - … - Płaskowickiej – aleja KEN – Belgradzka – Lanciego – Płaskowickiej – NATOLIN PŁN. Jadące w kierunku przystanku Natolin Płn. autobusy linii 503 będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku Metro Natolin.

ZTM podkreśla, że to pierwszy, przejściowy etap zmian w związku z budową obwodnicy.

Trzy odcinki obwodnicy

Południowa Obwodnica Warszawy przebiegać będzie przez trzy dzielnice: Ursynów, Wilanów i Wawer. Inwestycję podzielono na trzy odcinki: "A" - od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa o długości ok. 4,6 km i tunelem pod Ursynowem, "B" - od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński o długości ok. 6,5 km z mostem przez Wisłę, "C" - od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska o długości ok. 7,5 km z estakadami nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku. Jak zapowiadają drogowcy, inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2020 roku.

W SPRAWIE BUDOWY POW W WAWRZE PROTESTOWALI W LISTOPADZIE MIESZKAŃCY:

ran/mś

[object Object]
O proteście mieszkańcówMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości