Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Zrywają vipowski buspas ze Żwirki i Wigury

Ulice

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plZrywają buspas na Żwirkach

Euro 2012 dobiega końca, a buspas dla Rodziny UEFA znika z ulicy Żwirki i Wigury. W piątek wieczorem drogowcy zaczęli zrywać żółtą taśmę.

Buspas wytyczony specjalnie na czas Euro znika z ulicy Żwirki i Wigury. Operacja zaczęła się w piątek o godzine 20.00. Drogowcy rozpoczęli pracę na jezdniach na wysokości Racławickiej, w kierunku Marynarskiej.

Działał przez cały turniej

Nowy pas dla komunikacji miejskiej, choć miał też ułatwić dojazd autobusów na lotnisko, powstał głównie po to, by służyć pojazdom UEFA. Obowiązywał w obu kierunkach i biegł od ul. 17 Stycznia do Pomnika Lotnika, dalej ulicami Krzyckiego, Raszyńską aż do pl. Zawiszy. Dalej pojazdy komunikacji miejskiej, licencjonowane taksówki i pojazdy UEFA mogły przejechać stałym buspasem w Al. Jerozolimskich aż do Stadionu Narodowego.

Od samego początku ta organizacja ruchu wywoływała kontrowersje i powodowała korki na Ochocie. Ratusz przekonuje jednak, że pas okazał się sukcesem.

as/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl