Zrobili Powsińską, czas na Wiertniczą

TVN Warszawa

ZDMDrogowcy wrócą na Wiertniczą

Zakończył się remont chodników wzdłuż Powsińskiej, ale to nie koniec zmian na dojeździe do Wilanowa. Ten sam wykonawca będzie teraz porządkował Wiertniczą.

"Wybrana została firma Adrog, która zaoferowała cenę 11 064 355,92 zł brutto. Wykonawca zadeklarował też wydłużenie gwarancji na prace powyżej 36 miesięcy. Po dopełnieniu niezbędnych formalności i podpisaniu umowy wykonawca przystąpi do prac w terenie. Roboty zakończą się w tym roku" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Droga rowerowa, przejścia dla pieszych

Zmiany mają objąć ciąg Wiertnicza - Przyczółkowa, między Nałęczowską a aleją Wilanowską. Na długości około dwóch kilometrów powstaną nowe chodniki wraz z drogą dla rowerów. Na chodnikach położone zostaną betonowe płyty w wymiarze 50 na 50 centymetrów. Pojawią się też płyty ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym. Drogowcy planują również obniżyć krawężniki. Jeśli chodzi o nowe przejścia dla pieszych, powstaną przy skrzyżowaniach z Łowczą, Ostrą i Kosiarzy. Wszystkie będą wyposażone w przejazdy dla rowerzystów i sygnalizację świetlną.

"Światła powstaną również na istniejących przejściach dla pieszych przy pętli Wilanów oraz na skrzyżowaniach z Obornicką i Kosiarzy. Od Obornickiej powstanie również droga rowerowa po wschodniej stronie, którą będzie można dojechać w stronę Pałacu w Wilanowie" - precyzują swój plan drogowcy.

Przejazdy dla rowerzystów mają pojawić się również na przejściach dla pieszych przy pętli autobusowej. "To o tyle ważne, że po drugiej stronie pętli znajduje się szkoła, do której dzieci dojeżdżają również na rowerach" - podkreślają urzędnicy z ZDM. Na pętli natomiast powstanie nowy przystanek, który ma umożliwić obsługę większej liczby linii autobusowych.

Ciąg dalszy prac

Droga rowerowa zostanie połączona z istniejącą trasą w stronę Powsina, na wysokości mostku pieszego nad Potokiem Służewieckim. Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że prace na Wiertniczej to dalszy ciąg remontu, który rozpoczął się na Czerniakowskiej i Powsińskiej. Na 2,5-kilometrowym odcinku zbudowano nowy chodnik i drogę rowerową, a także przebudowano przejścia dla pieszych. Zobacz jak wyglądały prace w rejonie Czerniakowskiej:

Problematyczna kładka przy ZaruskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/r