Znowu zrywają bruk. Tym razem na Elektoralnej

Warszawa

tvnwarszawa.plWodociągowcy pracowali na Chłodnej

W czwartek na ulicy Elektoralnej znowu pojawili się pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na jezdni stanęły biało czerwone słupki, a kostka brukowa została zdjęta.

Nie ma szczęścia bruk na Chłodnej i Elektoralnej. Od kiedy został ułożony wciąż powraca problem zapadającej się jezdni. W czwartek znowu na miejscu byli pracownicy MPWiK. Zdjęli kostkę brukową i w miejsce, gdzie była ułożona, wypełniali piaskiem. Czy ulica znowu się zapadła?

Rzecznik obiecał sprawdzić to w piątek.

Zimowe zrywanie bruku

Zimą zeszłego roku służby miejskie co chwilę wracały na skwer, gdzie na wysokości kościoła i przed jego frontem co jakiś czas pojawiały się marznące kałuże, a w ślad za nimi robotnicy. Zrywano położoną latem kostkę, kopano, poprawiano.

W końcu fragment parkingu po prostu się zapadł. Wodociągowcy naprawili wówczas uszkodzenie, ale nie znaleźli bezpośredniej przyczyny powstania dziury. Rzecznik MPWiK Roman Bugaj prawdopodobnej przyczyny doszukiwał się w wodzie, która po wcześniejszej awarii wpłynęła pod nawierzchnię ulicy i zamarzła. - Pękł wtedy przewód doprowadzający wodę do hydrantu. Woda mogła wówczas wcieknąć pod bruk i zamarznąć - mówił wówczas.

wp/par