Znów węziej na Wisłostradzie. Sporo zmian na budowie Trasy AK

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plSzereg zmian w rejonie Trasy AK

Od poniedziałku kierowcy muszą liczyć się ze sporymi zmianami w okolicy Trasy Armii Krajowej. Przez dwa tygodnie zwężona będzie Wisłostrada w stronę Łomianek. Węziej będzie też na gen. Maczka i na samej trasie.

W poniedziałek drogowcy zwężą wschodnią jezdnię Wisłostrady w rejonie węzła z Trasą AK. Na długości ok. 300 metrów, na dojeździe do węzła od strony południowej wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni prowadzącej w kierunku Łomianek.

Drogowcy na zamkniętym odcinku będą prowadzić prace brukarskie. Ruch w kierunku Gdańska będzie odbywał się dwoma pasami ruchu.

Taka organizacja będzie obowiązywać do 26 czerwca.

Węziej na Trasie AK

Od poniedziałku przez cztery kolejne noce zwężone do jednego pasa ruchu będą jezdnie Trasy Armii Krajowej w rejonie ul. Żelazowskiej na Żoliborzu. W godzinach nocnych, 22-6 planowane są prace związane z wykonaniem antykorozji betonu kładki nad trasą w ciągu Żelazowskiej. Aby bezpiecznie prowadzić prac zwężona zostanie jezdnia Trasy Armii Krajowej pod kładką:

• w nocy z 15 na 16 czerwca zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku ul. Powązkowskiej oraz prawy pas ruchu w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego;

• w nocy z 16 na 17 czerwca zamknięty będzie lewy pas ruchu w kierunku ul. Powązkowskiej oraz lewy pas ruchu w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego;

• w nocy z 17 na 18 czerwca zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku ul. Powązkowskiej oraz prawy pas ruchu w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego;

• w nocy z 18 na 19 czerwca zamknięty będzie lewy pas ruchu w kierunku ul. Powązkowskiej oraz lewy pas ruchu w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego.

Prace przy Modlińskiej

Również od poniedziałku, przez kilka następnych nocy (w godzinach 22-6) prace będą się toczyć po drugiej stronie Wisły. Drogowcy będą pracować przy estakadzie zjazdowej z mostu Grota - Rowieckiego na Modlińską. Zwężane będą jezdnie Trasy Toruńskiej pod tą estakadą:

• w noce z 15 na 16, 16 na 17 oraz 17 na 18 czerwca zamknięty będzie prawy pas ruchu północnej jezdni głównej (w kierunku Bielan);

• w noce z 18 na 19, 19 na 20 oraz 20 na 21 czerwca zamknięty będzie lewy pas ruchu północnej jezdni głównej (w kierunku Bielan);

• w noce z 21 na 22, 22 na 23 oraz 23 na 24 czerwca zamknięty będzie lewy pas ruchu południowej jezdni głównej (w kierunku Marek);

• w noce z 24 na 25, 25 na 26oraz 26 na 27 czerwca zamknięty będzie prawy pas ruchu południowej jezdni głównej (w kierunku Marek).

Wąsko na Maczka

Od poniedziałku 15 czerwca do piątku 26 czerwca drogowcy zwężą też zachodnią jezdnię ul. gen. S. Maczka na odcinku od Waldorffa do wjazdu prowadzącego na wschodni wiadukt nad Trasą AK. W godzinach 12– 22 wyłączany będzie prawy pas ruchu.

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.

Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po pięć pasów w każdym kierunku.

jb/r

Coraz bliżej zakończenia ważnej inwestycji
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl