Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Znaki wiszą, miasto zmienia zdanie. Al. Wilanowska jednak bez buspasa

Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plA

Most Poniatowskiego i Wał Miedzeszyński, to nie jedyne miejsca, gdzie ratusz wycofuje się z buspasów. Kolejny miał obowiązywać od poniedziałku, w al. Wilanowskiej. Wiszą tam już nawet znaki. W ostatniej chwili jego otwarcie wstrzymano.

Buspas miał obowiązywać na odcinku od Puławskiej do Rzymowskiego. Kursować miały nim linie Z-1 i Z-2, uruchomione w związku z zamknięciem torów tramwajowych na Wołoskiej.

W ostatniej chwili ratusz wstrzymał się jednak z jego otwarciem. - Będziemy analizowali ruch pojazdów po zamknięciu części ul. Wołoskiej. Dopiero potem podejmiemy decyzję, co z buspasem - powiedział tvnwarszawa.pl wicedyrektor ZTM Andrzej Franków.

"Tam jest jeden pas!"

Wytycznie buspasa wzbudziło obawy mieszkańców okolic. Zwracali uwagę, że między ulicą Modzelewskiego a al. Lotników al. Wilanowska ma tylko jeden pas.

- To irracjonalne zwłaszcza, że teraz jest tam jeden pas ruchu w każdym kierunku - pisze w mailu do nas pani Kasia. W podobnym tonie wypowiadają się w zasadzie wszyscy pytani przez nas mieszkańcy oraz przejeżdżający tamtędy kierowcy.

- To chore, buspas spowodowałby jeszcze większy korek, a przecież nie wszyscy jeżdżą autobusami - dziwił się pan Jan.

Remont torowiska

Przebudowa Wołoskiej rusza w sobotę. Dojazd na Służewiec Przemysłowy będzie znacznie utrudniony. ZTM uruchomi linie zastępcze:

Z1 z Metra Wilanowska pojedzie:

- do Metra Pole Mokotowskie m.in. przez ul. Wołoską. Z2 będzie jechać:

- w godz. 7-10 na trasie Metro Wilanowska - al. Wilanowska - Wołoska - Konstruktorska - Postępu - Stolbud. - W godz. 14-18 na trasie Konstruktorska - Postępu - Domaniewska - Wołoska - al. Wilanowska - Metro Wilanowska.

JESZCZE W PONIEDZIAŁEK RATUSZ ZAPOWIADAŁ BUSPAS:

Buspas na al. Wilanowskiej, w stronę Wołoskiej
TVN24
Znaki informacyjne są już gotowe | Emil Piórek /tvnwarszawa.pl
Robotnicy stawiają znaki informacyjne | Emil Piórek /tvnwarszawa.pl

ep/r