Zmiany w ruchu przy Marynarskiej, wahadłowo na Kątach Grodziskich

Warszawa

Ruch wahadłowy na ulicy Kąty Grodziskie | Urząd Miasta
Zmiany na Białołęce | Urząd Miasta
Ruch wahadłowy na ulicy Kąty Grodziskie | Urząd Miasta
Zmiany na Białołęce | Urząd Miasta
Ruch wahadłowy na ulicy Kąty Grodziskie | Urząd Miasta
Zmiany na Białołęce | Urząd Miasta

Ratusz ostrzega przed wchodzącymi w weekend zmianami w ruchu w dwóch dzielnicach Na Białołęce, na ulicy Kąty Grodziskie do połowy lipca będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Natomiast na Mokotowie na miesiąc zostanie zamknięta ulica Wynalazek.

Początek utrudnień na Białołęce zaplanowany został na piątkowy wieczór. Od godziny 22 jezdnia ulicy Kąty Grodziskie zostanie zwężona tuż przed skrzyżowaniem z Berensona. Przez następne cztery miesiące ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo.

Ruch regulować będą tymczasowe sygnalizatory świetlne. Pojawią się około 100 metrów przed skrzyżowaniem z Berensona oraz na wlocie Berensona (dla kierowców jadących od strony Skarbka z Gór).

Kierowcy jadący Berensona po dojeździe do skrzyżowania z ulicą Kąty Grodziskie będą mogli skręcić w lewo lub pojechać w prawo w stronę Głębockiej.

Zmiany w organizacji ruchu są związane z przebudową instalacji podziemnych i oświetlenia w rejonie skrzyżowania z Głębocką i Berensona. Prace te toczą się w ramach remontu Głębockiej. Jest on prowadzony na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. W przyszłości ulica Kąty Grodziskie również zostanie przebudowana.

Prace mają potrwać do końca września, a cała inwestycja ma się zakończyć w listopadzie.

Zamkną Wynalazek

Przez najbliższy miesiąc Marynarska nie będzie miała połączenia z ulicą Wynalazek. Powodem utrudnień będzie przebudowa wjazdu na skrzyżowanie obu tych ulic.

Wynalazek zostanie zamknięta w poniedziałek (18 marca) około godziny 22. Z ruchu wyłączony będzie tylko rejon skrzyżowania z Marynarską. Żeby ominąć zamknięty odcinek trzeba będzie pojechać Marynarską do Rzymowskiego i dalej Cybernetyki.

Jak zapewnił w czwartek wiceprezydent Robert Soszyński, prace na Marynarskiej nabrały tempa. - Jestem przekonany, że jeszcze przed wakacjami pojedziemy Marynarską w całym przekroju, a do końca roku zakończymy inwestycję - powiedział Soszyński.

Ulica ma być poszerzona do trzech pasów w każdą stronę. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki. Koszt wszystkich prac to około 50 milionów złotych. Roboty na Marynarskiej ciągną się od lat i zdążyły złapać opóźnienie. Pierwotnie przebudowa miała zakończyć się w lipcu ubiegłego roku.

Zmiany na Marynarskiej i Wynalazek
Urząd Miasta

Zobacz też materiał o inwestycjach i remontach planowanych w 2019 roku:

1895 inwestycji w planach na 2019 rokTVN24
wideo 2/2

kk/ran/b