Ulice

Zmiany w rejonie ulicy Orszady. Straż miejska pilnuje kierowców

Ulice


Zmiany w organizacji ruchu dla kierowców wjeżdżających na Ursynów ulicą Orszady. Żeby dojechać do Nowoursynowskiej, muszą korzystać teraz z ul. Kokosowej. - Organizację zmieniono na prośbę mieszkańców - mówi Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

Nowa organizacja ruchu obowiązuje od piątku. Kierowcy wjeżdżający na Ursynów ulicą Orszady muszą teraz jechać ulicą Kokosową, a nie - jak dotychczas - Imbirową.

"Zagrożenie wypadkami"

Dlaczego? - Organizację zmieniono w odpowiedzi na liczne wystąpienia okolicznych mieszkańców w związku z ogromnymi utrudnieniami i zagrożeniem wypadkami, jakie były wynikiem ruchu generowanego przez łącznik z Wilanowem - tłumaczy burmistrz.

- Dotychczasowy przejazd, czyli ul. Imbirowa, pozbawiona jest de facto chodnika. Jednocześnie ruch z Wilanowa wprowadzany był w serce spokojnego osiedla, a samochody jadące ul. Nowoursynowską do ul. Rosoła stanowiły rano zagrożenie dla dzieci zmierzających do pobliskiej szkoły i znaczne utrudnienia dla wyjeżdżających z garaży podziemnych i parkingów - dodaje.

Jak przekonuje burmistrz, teraz ruch został pokierowany na "swego rodzaju obwodnicę wsi Wolica", a terenami prawie niezamieszkalnymi wyprowadza samochody do ul. Plaskowickiej, i dalej do ul. Rosoła.

Blokują Imbirową

Kierowcy, którzy w niedzielny poranek jechali ulicą Orszady byli bardzo zaskoczeni. – Zatrzymują się przed nowymi znakami i zastanawiają, gdzie jechać – mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Złamanie przepisów uniemożliwiają im strażnicy miejscy. – Radiowóz stoi u wylotu ulicy Imbirowej. Gdy ktoś chce pojechać "na pamięć" funkcjonariusze ostrzegają go sygnałami świetlnymi – dodaje Zieliński. Objazd Imbirowej nie jest uciążliwy. - Przy Kokosowej stoi niewiele domów, a dojazd do Rosoła jest zdecydowanie łatwiejszy – ocenia reporter.

Co z dojazdem do posesji?

Mieszkańcy ulic Imbirowej, Kokosowej i Pistacjowej mogą dojechać do swoich posesji ul. Imbirową od ul. Nowoursynowskiej. A wyjechać Imbirową do Nowoursynowskiej lub do ul. Kokosowej. "Kierunek ruchu w ul. Orszady pozostaje bez zmian (od Wilanowa na Ursynów)" - informuje urząd dzielnicy.

A burmistrz Guział dodaje: - Zmiana organizacji ruchu jest trwała i będzie obowiązywać do czasu całkowitego zamknięcia ul. Orszady, czyli jednokierunkowego łącznika Wilanowa z Ursynowem.

ran,wp/roody

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości