Zmiany na Wisłostradzie. Nowa organizacja ruchu do maja

Warszawa

Urząd MiastaZmiany na Wisłostradzie od środy

Kierowcy muszą spodziewać się roszad na Wisłostradzie, zamknięta zostanie również ulica Czwartaków. Zmiany wejdą w życie w środę 19 października.

Na Wisłostradzie szykują się zmiany na wysokości ulicy Bednarskiej. Tam powstaje przejście podziemne, które ułatwi dojście na bulwary z Powiśla. Prace prowadzone są etapami, co wiąże się z "przekładaniem" jezdni Wybrzeża Kościuszkowskiego. Dzięki temu cały czas jest przejezdna.

Zmiany do maja 2017 roku

"Teraz w kierunku Mostu Śląsko-Dąbrowskiego kierowcy jeżdżą tymczasową jezdnią wybudowaną na nasypie bliżej budowanych bulwarów. Na noc z 18 na 19 października wykonawca robót zaplanował wprowadzenie kolejnego etapu, w którym również ruch w stronę mostu Józefa Poniatowskiego zostanie przełożony na jezdnię bliżej rzeki" – informuje ratusz.W miejscu wyłączonej jezdni będzie plac budowy, niedostępne będą także chodniki. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja 2017 roku. Ratusz przypomina, że latem ubiegłego roku otwarty został wyremontowany odcinek bulwarów od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść (miał rok opóźnienia). Teraz prace toczą się na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Powstanie tam promenada spacerowa ze ścieżką rowerową, pojawią się pawilony usługowe, a także ułożone zostaną kamienie, z których będzie można przejść nad wodą. Umocnione zostanie też nabrzeże.

Zmiany na Czwartaków

To nie jedyna zmiany w ruchu drogowym, które rozpoczną się w środę. Urząd miasta przypomina, że trwa przebudowa ulicy Żołnierskiej.

Od środy, od godz. 5.00 zamknięta będzie ul. Czwartaków na odcinku od ul. Żołnierskiej do skrzyżowania z ul. Zesłańców Polskich.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Marsa – al. "Montera" – Paderewskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 20 grudnia.

"Utrudnienia w tym miejscu związane są z przebudową ul. Czwartaków przy skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Nad skrzyżowaniem ul. Czwartaków na ul. Żołnierskiej powstaną dwa wiadukty" – informuje ratusz.

Zmiany na Czwartaków
Urząd Miasta

O ROSZADACH NA WISŁOSTRADZIE PISALIŚMY TEŻ W LIPCU TEGO ROKU:

Objazd Wisłostrady przy Bednarskiej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ran/sk