Zmiany na Trasie AK. Przełożą ruch na wyremontowaną jezdnię

Warszawa

UM WarszawaZmiany na Trasie AK

Trwa remont południowej nitki Trasy AK. W piątek wieczorem drogowcy przełożą ruch na wyremontowaną jezdnię boczną Trasy AK pod ulicą Słowackiego. W nocy z kierowcy będą musieli liczyć się też ze zwężaniami jezdni głównej trasy.

 

Trwa remont południowej nitki Trasy AK. W piątek wieczorem drogowcy przełożą ruch na wyremontowaną jezdnię boczną pod ulicą Słowackiego. W nocy kierowcy będą musieli liczyć się też ze zwężaniami jezdni głównej trasy.Zmiany wejdą w życie ok. godziny 22. Drogowcy przełożą wówczas ruch na świeżo wyremontowaną jezdnię boczną Trasy AK pod Słowackiego. W stronę Wisły zostanie przesunięta „przewiązka”, którą kierowcy mogą wjechać na północną nitkę trasy.

Z Trasy AK nie zjedziesz w Powązkowską

W miejscu dawnego wjazdu rozpocznie się remont.

Betonowanie kładki

W nocy z piątku na sobotę kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami jezdni głównej Trasy AK na wysokości kładki dla pieszych między Mickiewicza a Gwiaździstą. Jezdnia będzie zwężana do jednego pasa ruchu w kilku etapach: zamknięty prawy pas ruchu w kierunku Poznania oraz zwężony buspas; zamknięty lewy pas w kierunku Poznania oraz lewy pas w kierunku Białegostoku; zamknięty prawy pas ruchu w relacji Poznań – Białystok. Drogowcy będą przez całą noc betonować kładkę. Prace mają się zakończyć o 6 rano.

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.

Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

Jak poinformował nas w maju wykonawca, prace potrwają do sierpnia 2015 roku.

Coraz bliżej zakończenia ważnej inwestycji
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jb/