Zmiany na Trasie AK. Otworzyli estakadę, zamknęli zjazdy

Zamknięty zjazd na Modlińską
Zamknięty zjazd na Modlińską
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plZamknięty zjazd na Modlińską

Drogowcy zamknęli dwa zjazdy z remontowanej Trasy AK w stronę Tarchomina. Tymczasem kierowcy jadący w kierunku Gdańska mogą korzystać, na węźle przy Wisłostradzie, z nowej estakady prowadzącej z zachodu na północ.

Jak poinformował w niedzielę rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl, pierwsi kierowcy już jeżdżą nowym zjazdem. - Na łuku estakady zostały zamontowane ledowe strzałki, które ostrzegają o ostrym zakręcie - relacjonował reporter. Jak dodał, sąsiedni zjazd w kierunku Śródmieścia jest już prawie gotowy. Namalowane zostały też białe linie.

Zgodnie z zapowiedziami zamknięte zostały dwa zjazdy prowadzące w kierunku Tarchomina. - Robotnicy rozpoczęli już prace. Jak na razie kierowcy omijają teren budowy i nie próbują na siłę przejechać pomiędzy słupkami - powiedział reporter.

Otwarty zjazd w kierunku Gdańska
Otwarty zjazd w kierunku GdańskaDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Więcej zmian

Estakada, wyglądająca już na gotową, jak zapowiada wykonawca, zostanie otwarta w lipcu. Remont zjazdu z zachodu na południe zachodu na południe rozpoczął się w styczniu 2014 r.

Zamknięte w sobotę łącznice na węźle ul. Modlińskiej, prowadzące z zachodu i ze wschodu na północ, ponownie maja być przejezdne w połowie października. Objazd od strony Marek poprowadzono przez wyjazd z pętli autobusowej "Żerań".

W weekend (13-16 czerwca) wyłączona z ruchu jest zachodnia jezdnia Wisłostrady (w kierunku południowym) - na odcinku od Trasy AK do okolic Centrum Olimpijskiego. Jest tam układana nowa nawierzchnia. Ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią wschodnią. Z kolei w dniach 18-22 czerwca w okolicy wyburzanych zjazdów na węźle "Modlińska" zamknięta będzie ul. Jagiellońska.

Kolejne prace zaplanowano na pierwszy weekend lipca. Wyłączona wtedy z ruchu zostanie wschodnia jezdnia Wisłostrady (w kierunku północnym) - od Centrum Olimpijskiego do Trasy AK.

Ważne zmiany w komunikacjiUM
Trasa objazdu UM

Nowe trasy autobusowe

Nowymi trasami pojechała część autobusów kursujących mostem Grota-Roweckiego. Pojazdy linii 186 w kierunku Nowodworów jadą ulicami: Toruńską, Marywilską, i Płochocińską, po czym wracają na ul. Modlińską.

Trasa linii 511 została skrócona. Autobusy tej linii nie pojadą do stacji metra Marymont, a przez most Skłodowskiej-Curie do stacji Młociny.

Z mostu Grota-Roweckiego wycofane zostały też autobusy linii 518, które jadą przez most Gdański.

Do pętli Żerań FSO skrócone zostały trasy linii 705 i 735. A autobusy nocne N13 i N63 w kierunku pętli Nowodwory i Os. Jagiellońska - od ronda Zgrupowania AK "Radosław" - jadą ul. Słomińskiego, mostem Gdańskim, ul. Jagiellońską i Modlińską, po czym wracają na swoje trasy.

Remont Trasy AK rozpoczął się jesienią zeszłego roku. Z ruchu wyłączono północną część mostu Grota-Roweckiego. Trasa jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 (wcześniej taka modernizacja objęła Trasę Toruńską). Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r.

TAK WYGLĄDA BUDOWA TUNELI NA TRASIE AK:

Budują tunele na trasie AK
Budują tunele na trasie AKTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

PAP, kś,wp/ran/b

Pozostałe wiadomości