Zmiany na Trasie AK. Dwie jezdnie zamknęli, jedną otworzyli

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZmiany na Trasie AK

Ostatniej nocy drogowcy zamknęli dwie jezdnie Trasy AK pomiędzy Broniewskiego a Żelazowską oraz od Broniewskiego do Maczka. Początkowo te zmiany miały wejść w życie we wtorek.

- Zmiany zostały wprowadzone - poinformował w sobotę rano Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Wyłączone z ruchu zostały jezdnie zwane przez drogowców zbiorczo-rozprowadzającymi. To po prostu boczne jezdnie Trasy AK pomiędzy ulicami Broniewskiego i Maczka oraz Broniewskiego i Żelazowską.

Samochody na objazdy

Jak informuje ratusz, w pierwszym przypadku objazd w kierunku ulic Maczka i Powązkowskiej poprowadzono ulicami Rudnickiego lub Krasińskiego. W drugim przypadku trzeba skierować się ul. Włościańską. Utrzymany będzie również wyjazd z ul. Żelazowskiej na Trasę Armii Krajowej w kierunku mostu Grota-Roweckiego.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do połowy maja.

W nocy drogowcy otworzyli dla ruchu południową jezdnię zbiorczo-rozprowadzająca, na odcinku od Powązkowskiej do Broniewskiego.

Zmiany od piątku | UM
Zmiany od piątku | UM
Zmiany od piątku | UM
Zmiany od piątku | UM
Zmiany od piątku | UM
Zmiany od piątku | UM
Nowa organizacja ruchu na Trasie AK
GDDKiA

Zmiany dla pasażerów

Swoje trasy zmienią autobusy linii 186 i 414.

W kierunku pętli NOWODWORY i BRÓDNO-PODGRODZIE, 
od skrzyżowania al. Armii Krajowej i Broniewskiego, autobusy pojadą: Broniewskiego – Włościańska - Żelazowska – al. Armii Krajowej i dalej swoimi trasami;W kierunku pętli SZCZĘŚLIWICE, od skrzyżowania al. Armii Krajowej i Broniewskiego: Broniewskiego – Rudnickiego – gen. Maczka – al. Armii Krajowej.Kursowanie autobusów linii 186 i 414 odbywać się będzie według specjalnych rozkładów jazdy.

Przeszkodziła zła pogoda

Początkowo te zmiany miały wejść w życie we wtorek, ale na drodze stanęła pogoda.

- Wykonawca poinformował nas, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne - niską temperaturę, śnieg i deszcz - prace nie mogą być przeprowadzone - tłumaczyła Agnieszka Stefańska, rzeczniczka GDDKiA. - Na razie musimy poczekać na poprawę pogody. Gdy tylko zrobi się cieplej, wyznaczymy nowe terminy - dodała.

Przebudowa Trasy AK

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

Most Grota najszerszy w Polsce - zobacz zdjęcia z drona:

Widok na most Grota
Kontakt24

ep/r/jk/lulu/ec/kś