Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zmiany na Trasie AK. Będzie węziej na Żeraniu

Warszawa

UM WarszawaBędzie węziej w rejonie Trasy AK

W nadchodzący weekend kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie Trasy Armii Krajowej. Drogowcy będą zwężać Modlińską i Jagiellońską, zamknięta będzie też ulica Ogólna.

W nadchodzący weekend kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie Trasy Armii Krajowej. Drogowcy będą zwężać Modlińską i Jagiellońską, zamknięta będzie też ulica Ogólna.

Pierwsze zmiany czekają na kierowców już w piątek wieczorem. O godzinie 22 zwężona o jeden pas ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Modlińskiej w rejonie węzła z Trasą Toruńską. Wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni ul. Modlińskiej w kierunku Pragi na odcinku ok. 120 m bezpośrednio pod mostem Grota-Roweckiego.

Na zawężonym odcinku ruch prowadzony będzie dwoma pasami. Te zmiany będą obowiązywać do godzin nocnych w sobotę.

Kilka nocy z wąską Jagiellońską

Na kierowców czekają też nocne zmiany w ruchu na Jagiellońskiej. Od soboty do wtorku w godzinach nocnych (22 – 6 rano) zwężane do jednego pasa ruchu będą jezdnie ul. Jagiellońskiej w rejonie węzła z Trasą Toruńską. W tym czasie drogowcy będą pracować nad wykonaniem antykorozji betonu na estakadzie zjazdowej z Mostu gen. S. Grota-Roweckiego na ul. Modlińską.

Zwężona będą jezdnie ul. Jagiellońskiej pod tą estakadą: w noce z 13 na 14, oraz 14 na 15 czerwca w godzinach 22.00 – 6.00 naprzemiennie zwężana do jednego pasa ruchu będzie wschodnia jezdnia (w kierunku Tarchomina). Natomiast w noce z 13 na 14, 14 na 15 oraz 15 na 16 czerwca w godzinach 22.00 – 6.00 naprzemiennie zwężana do jednego pasa ruchu będzie zachodnia jezdnia (w kierunku Ronda S. Starzyńskiego).

Przez całą noc z soboty na niedzielę zamknięta będzie ulica Ogólna na Żoliborzu. Drogowcy będą układać tam nową nawierzchnię.

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.

Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po pięć pasów w każdym kierunku.

jb/r

Coraz bliżej zakończenia ważnej inwestycji
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl