Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zmiany na Strażackiej i Modlińskiej. Autobusy pojadą objazdami

Warszawa

ZTMAutobusy zmienią trasy

Jeden kierunek ruchu na ul. Strażackiej, zmiany w kursowaniu linii 143 i 225 oraz kolejne roszady na węźle Modlińska - takie zmiany na najbliższe dni zapowiadają drogowcy.

Od czwartku 19 marca, od 6 rano, zwężona będzie ul. Strażacka na odcinku od Zawiszaków do Kordiana. Na zwężonym odcinku będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Żołnierskiej.

W dniach 19 – 20 marca ulica zwężona będzie w rejonie skrzyżowania z ul. Kordiana. Natomiast w dniach 23 – 27 marca od Zawiszaków do Kordiana.

Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Żołnierską, Czwartaków i Paderewskiego.

Utrudnienia związane są z odtwarzaniem nawierzchni jezdni po pracach wodociągowych.

143, 225 i N24 ze zmienionymi trasami

Autobusy linii 143, 225 zmienią trasy tylko w kierunku krańców Rembertów - Kolonia oraz Mokry Ług, a linii nocnej N24 w obu kierunkach. Trasa linii dziennych od skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Strażackiej będzie prowadziła ulicami Żołnierską i Czwartaków (143 pojedzie jeszcze ul. Paderewskiego) i dalej normalnymi trasami.

Natomiast autobusy N24 pojadą trasą: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – (w lewo) al. gen. A. Chruściela „Montera” – REMBERTÓW-AON – Republikańska – Topograficzna – Frontowa – Szatkowników – Cyrulików – al. gen. A. Chruściela „Montera”– Strażacka i dalej swoją trasą podstawową.

Zmiany na Trasie Toruńskiej

Z kolei od poniedziałku, od godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na węźle Modlińska. Zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia główna trasy Toruńskiej. Ruch w kierunku Marek będzie odbywał się południową jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą, na której będą dwa pasy ruchu. Utrzymany będzie wjazd z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską.

Ruch na północnej jezdni głównej i jezdni zbiorczo-rozprowadzającej (w kierunku mostu) będzie odbywał się bez zmian.

Zamknięcie związane jest z budową łącznicy z mostu na ul. Modlińską i potrwa do 20 kwietnia.ep/r