Zmiany na rondzie ONZ i Kasprzaka

TVN Warszawa


Budowa metra znów zmienia organizację ruchu na stołecznych ulicach. Tym razem na Woli i w centrum. Od niedzielnego wieczora kierowcy pojadą tymczasowymi jezdniami.

RONDO ONZ

W niedzielę po godz. 20:00 zmieni się układ jezdni na rondzie ONZ. W tym czasie wykonawca zajmie się przełożeniem instalacji podziemnych i budową konstrukcji stacji metra.

Ruch al. Jana Pawła II w obudwu kierunkach będzie się od tej pory odbywał nieco inaczej. Zostanie przeniesiony na jezdnie tymczasowe, równoległe do torów tramwajowych.

Tak pojedziesz:

Kierowcy będą przejeżdżać dawne rondo na wprost. Szczegóły na mapkach powyżej.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około 7 miesięcy.

Mapy dostarcza Targeo.pl

KAROLKOWA/KASPRZAKA

W niedzielę na skrzyżowaniu ulic Karolkowej i Kasprzaka rozpocznie się budowa komory dla torów dostawczych II linii metra.

W związku z tym od godz. 21.00 przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał jezdniami tymczasowymi.

Tak pojedziesz:

Kierowcy ominą teren budowy ulicami: Karolkową-Przyokopową-Kolejową. Szczegóły na mapkach powyżej.

Zamknięte zostanie także przejście podziemne pod ul. Prostą. Piesi będą mogli korzystać z wyznaczonych przejść naziemnych.

Zmiany w tym rejonie potrwają do zakończenia budowy podziemnej kolejki.

Mapy dostarcza Targeo.pl

Najpierw 7 stacji...

Centralny odcinek drugiej linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Koszt inwestycji to 4,1 mld zł. Umowę na projekt i budowę tego odcinka ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r.

... dalej na Bemowo i Targówek

Kolejny etap budowy II linii metra obejmie sześć stacji - po trzy w kierunku Targówka i Bemowa. Konkurs na projekt architektoniczno-budowlany przygotowuje Metro Warszawskie.

Czytaj też: Metro ma opóźnienie

as/mz