Zmiany na pl. Bankowym. Pasażerowie zdezorientowani

Warszawa

fot

Mimo, że z placu Bankowego zniknął tymczasowy przystanek w kierunku Pragi, to nie wszyscy ten fakt odnotowali. W poniedziałek rano zdezorientowani pasażerowie wciąż próbowali z niego skorzystać.

Z nową-starą organizacją przystanku na placu Bankowym warszawiacy muszą liczyć się od niedzieli. Zlikwidowano tymczasowy przystanek tramwajowy w kierunku Pragi - udostępniona została za to nowa "kosmiczna" wiata przy "Grubej Kaśce".

"Jeden otworzył drzwi"

Mimo, że pojawiły się tablice z informacją o zmianie, warszawiacy, z przyzwyczajenia chętnie przychodzili na przystanek tymczasowy.

- Czekali, próbowali nawet otwierać drzwi. Większość pasażerów nie kryła zdziwienia, kiedy autobus lub tramwaj ruszał nie wpuszczając ich do środka - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Trzeba jednak przyznać, że zdarzały się wyjątki. - Jeden z motorniczych zlitował się nad pasażerami, którzy czekali na zlikwidowanym przystanku i otworzył im drzwi tramwaju - dodaje reporter tvnwarszawa.pl.

Koniec ok. 20 października

Wraz z likwidacją tymczasowego przystanku z ulgą odetchnęli kierowcy. Zniknęło bowiem zwężenie w al. Solidarności w kierunku Pragi.

Choć nowa wiata już funkcjonuje, to nadal trwają przy niej prace. Urzędnicy prognozują, że zakończą się ok. 20 października. Wtedy ma też być gotowy nowy przystanek w kierunku Woli – na razie pasażerowie muszą korzystać z tymczasowego.

fot
fot
fot
fot
fot
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot
fot
fot
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

ran//par