Zmiany na Marszałkowskiej. Samochody na tory

Warszawa

fot

Kierowcy jadący Marszałkowską w kierunku Al. Jerozolimskich od sobotniego wieczora będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, z których jeden drogowcy poprowadzą po torowisku. Utrudnienia powoduje budowa pobliskiej stacji metra.

W sobotę wieczorem zmieni się organizacja ruchu na ul. Marszałkowskiej, pomiędzy Królewską a Świętokrzyską.

Ruch po torowisku

Dotychczas na zachodniej jezdni ul. Marszałkowskiej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Królewską, wyłączone z ruchu były dwa pasy – prawy i środkowy. Od godz. 22.00 w sobotę ruch w kierunku Al. Jerozolimskich będzie odbywał się skrajnie lewym pasem jezdni oraz tymczasowym przejazdem przez torowisko tramwajowe.

Ruch po torowisku będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, tak, aby umożliwić przejazd samochodów i tramwajów.

Utrudnienia związane są z przebudową podziemnej infrastruktury, niezbędną dla budowy stacji Świętokrzyska dla II linii metra. Na tej wysokości znajduje się komora kanalizacyjna.

Na pozostałym odcinku, tj. od przebudowywanej komory do ul. Świętokrzyskiej, zamknięty dla ruchu będzie jeden pas ruchu.

Utrudnienia do końca października

Zmiana organizacji ruchu podzielona jest na dwa etapy. W drugim, który zacznie się 1 października, prace będą kontynuowane tylko w rejonie komory kanalizacyjnej na wysokości ul. Próżnej.

Utrudnienia na Marszałkowskiej zakończą się wraz z końcem października.

as/mz