Zmiana na trasie AK: otworzą przejazd z Żerania na Targówek

Warszawa

UM WarszawaZmiany w związku z otwarciem estakady

W środę wieczorem kierowcy będą mogli wjechać na wyremontowane połączenie z Modlińskiej w kierunku Targówka oraz Marek. To dobra wiadomość. Nie zabraknie niestety utrudnień, gdyż drogowcy planują wyłączać z ruchu i zwężać estakady na lewym brzegu rzeki.

W środę ok. godz. 22 samochody wjadą na wyremontowaną łącznicę Trasy Armii Krajowej z ul. Modlińską, którą można pojechać z Białołęki w stronę Targówka i Marek.

- Równocześnie zlikwidowany będzie tymczasowy skręt przez pas dzielący ul. Jagiellońskiej, który umożliwiał jazdę w tej relacji – informuje Agnieszka Stefańska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmiany na lewym brzegu

Także w środę, ale tylko przez cztery godziny, wyłączona z ruchu będzie estakada prowadzą z Trasy Armii Krajowej na Wisłostradę w kierunku Łomianek. Od północy do 4 nad ranem drogowcy będą pracować nad odwodnieniem łącznicy. Kierowcy zostaną skierowani na objazd poprowadzony ulicami Krasińskiego i Wybrzeże Gdyńskie.

Z kolei w czwartek i piątek przez cały dzień, od 10 rano do 20, zwężona do jednego pasa ruchu będzie estakada zjazdowa z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę w kierunku centrum. Drogowcy będą zwężać pasy naprzemiennie by wykonać odwodnienie estakady.

Duże rotacje

W poniedziałek weszły w życie spore zmiany w ruchu w rejonie Trasy AK. Zwężona jest wschodnia jezdnia Wisłostrady pod mostem Grota-Roweckiego. Wiele prac na trasie prowadzonych jest nocami, wówczas kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Więcej o zmianach tutaj

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.

Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po pięć pasów w każdym kierunku.

jb/r

Coraz bliżej zakończenia ważnej inwestycji
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl