Zmarł mężczyzna potrącony na oznakowanym przejściu

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
kk/r/dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plWypadek na "siódemce"

Zmarł mężczyzna potrącony we wtorek na przejściu dla pieszych w miejscowości Grzędy, w powiecie piaseczyńskim.

W środę dowiedzieliśmy się, że mężczyzna, potrącony dzień wcześniej w miejscowości Grzędy na krajowej "siódemce", nie przeżył wypadku. - Jeszcze przed północą otrzymaliśmy informację, że w wyniku poniesionych obrażeń, potrącony mężczyzna zmarł - przekazał nam Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dodał, że do tej pory nie udało się ustalić tożsamości pieszego. Dlatego policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą pomóc w jej ustaleniu, aby zgłaszały się do najbliższej komendy.

Tuż po wypadku kobieta kierująca mazdą została przebadana na obecność alkoholu. - Kobieta była trzeźwa. W ciągu najbliższych dni zostanie przesłuchana. Póki co, jej stan psychiczny na to nie pozwala - przekazał Sawicki.

Nie ma sygnalizacji

Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku we wtorek przed godziną 19. - W miejscowości Grzędy doszło do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna, którego tożsamości jeszcze nie znamy, jest nieprzytomny. Zostanie zabrany do szpitala - informował Jarosław Sawicki.

Jak wyjaśniał, choć przejście jest oznakowane, to nie ma na nim sygnalizacji świetlnej.

Zablokowana trasa

- Kierująca pojazdem marki Mazda jechała w kierunku Warszawy - zaznaczał Sawicki.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i straż pożarna. - Był rozważany przylot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ostatecznie poszkodowany został zabrany do szpitala karetką pogotowia ratunkowego - zastrzegał Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej straży pożarnej.

Kierowcy jadący w stronę Warszawy musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Jezdnia była całkowicie zablokowana.

Pod koniec lutego mieszkańcy oddalonej o dwa kilometry Woli Mrokowskiej zablokowali drogę krajową numer 7. Domagali się poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych i ustawienia tam sygnalizacji świetlnej:

Protest Woli Mrokowskiej

Protest w Woli Mrokowskiej TVN24
wideo 2/4

Wypadek w Woli Mrokowskiej na DK7

Wypadek w Woli MrokowskiejTVN24
wideo 2/3

kk/r/dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl