Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zimowa Otwarta Ząbkowska, ale zamknięta dla ruchu

Warszawa

Urząd MiastaZąbkowska zostanie zamknięta dla aut

W piątek i sobotę ulica Ząbkowska jest zamknięta dla ruchu drogowego i otwarta dla mieszkańców. Miasto zorganizowało m.in. wspólne gotowanie, koncert, literacki slam, wystawy, spotkania z artystami i warsztaty dla najmłodszych

- Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania - powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Mieszkańcy, którzy przyjdą na festiwal natkną się na długi, rozstawiony wzdłuż ulicy namiot. W nim usłyszymy koncert "Wschód – Zachód: Przystanek Praga", nawiązujący do wielokulturowości tej dzielnicy. Wystąpią Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś). A Jan Kubicki stworzy z lodu "Praską Syrenkę".

Wśród innych atrakcji zaplanowano m.in. Giełda Niechcianych Prezentów, warsztaty dla dzieci i dorosłych, literacki slam, a także wystawy i spotkania z artystami.

SZCZEGÓŁOWY PLAN IMPREZY

Auta na objazdach

Ruch na ulicy został zamknięty o północy z czwartku (5 stycznia) na piątek (6 stycznia). Samochody wrócą tu w nocy z soboty (7 stycznia) na niedzielę (8 stycznia). Zamknięty odcinek można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Swoje trasy zmieniły autobusy komunikacji miejskiej. Linia 138 w kierunku Targowej pojedzie ulicami Markowską i Kijowską.

Linia 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręci w Markowską a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojedzie Markowską do Kijowskiej.

Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Objazdy Ząbkowskiej
Urząd Miasta

TAK WYGLĄDA OTWARTA ZĄBKOWSKA LATEM:

Otwarta Ząbkowska
Krzysztof Q Kudelski

ran/r