Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zderzył się z samochodem i zaplątał we własny rower

Warszawa

Samochód zajechał drogę rowerzyście

Samochód skręca na zielonej strzałce. Pędzący z boku rowerzysta nie zdąża się zatrzymać i sytuacja kończy się kolizją. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć pechowemu cykliście dłuższą chwilę zajęło pozbieranie się z asfaltu.

Piątek, popołudnie. Róg ul. Wąwozowej i Al. KEN. Kierowca fiata skręca w prawo – ma zieloną strzałkę. Nie widzi pędzącego z boku rowerzysty. Ten najwyraźniej liczy, że przejedzie za autem. Niestety, zabrakło kilkunastu centymetrów. Rowerzysta uderza w auto i ląduje na jezdni.

Bez policji

W pierwszej chwili sytuacja wygląda na groźną. Potem robi się troszkę zabawniej. Na nagraniu z kamery zainstalowanej w samochodzie, który jechał za fiatem widać, jak mężczyzna dłuższą chwilę próbuje się "wyplątać" z własnego roweru. Z kolei kierowca samochodu wyraźnie waha się, czy stawać.

- W końcu się zatrzymał, niespiesznie podszedł. Ludzie wybiegli z innego auta – relacjonuje świadek zdarzenia. I dodaje, że rowerzysta miał szczęście, bo nic mu się nie stało.

Na pytanie, czy na miejscu pojawiła się policja, kobieta odpowiada: - A skąd! Ale osób, które z chęcią przesądzą o winnym, nie brakuje.

Rzeczywiście, w internecie aż kipi od komentarzy: "Ewidentna wina krowera. Tylko pewnie kierowca autka nie ma jak dochodzić swoich praw z powodu braku jakichkolwiek danych" – osądził jednej z internautów.

"Nie ma znaczenia, jak szybko jechał rowerzysta. Miał zielone światło" – skwitował drugi.

kz/r