Ulice

Zderzenie trzech tramwajów. Ranni

Ulice

[object Object]
Utrudnienia po wypadku na GrójeckiejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Trzy tramwaje zderzyły się na ulicy Grójeckiej. Policja informuje o 11 osobach rannych osobach. Były poważne utrudnienia na torach.

Do zderzenia doszło przy skrzyżowaniu z Wawelską. Policja dostała zgłoszenie o 8.55.

- Brały w nim udział trzy tramwaje, które jechały w kierunku centrum. Były to składy linii 9, 14, 25 - mówił Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Jak zaznaczył, są osoby ranne.

Poszkodowani

Reporter tvnwarszawa.pl podawał, że składy najechały na siebie, ale ich uszkodzenia nie są duże.

- Z moich informacji wynika, że poszkodowanych jest co najmniej siedem osób. Na miejscu są cztery karetki pogotowia – relacjonował Artur Węgrzynowicz.

Jak zaznaczał, poszkodowani z potłuczeniami, bólami głowy, czy pleców zostali zabrani na badania do szpitala.

Stołeczna policja podawała najpierw, że rannych zostało osiem osób. Później funkcjonariusze mówili, że bilans jest większy. - 11 osób zostało poszkodowanych po zderzeniu trzech tramwajów na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej. Osiem osób trafiło do szpitala, trzem udzielono pomocy na miejscu - podsumowała podkomisarz Edyta Wisowska z komisariatu na Ochocie.

Z informacji Artura Węgrzynowicza wynika, że pierwszy tramwaj zahamował przed przystankiem. - Kolejny za nim, a wtedy trzeci uderzył w niego - podał reporter tvnwarszawa.pl.

- Mogę potwierdzić, ze pierwszy tramwaj zahamował tuż przed przystankiem. Na podstawie monitoringu będziemy wyjaśniać, dlaczego tak się stało - zaznaczył rzecznik tramwajarzy.

Policja wspólnie z tramwajarzami będzie wyjaśniać okoliczności wypadku. - Wszyscy motorniczowie byli trzeźwi - zastrzegł Maciej Dutkiewicz.

Utrudnienia

Zablokowany był lewy pas jezdni w kierunku centrum. Tramwaje linii numer 1, 7, 9, 14, 15, 25 nie jeździły w obu kierunkach. Te jadące w stronę Okęcia zawracały na placu Narutowicza. Po godz. 10.40 utrudnienia zakończyły się.

ran,PAP/b

Pozostałe wiadomości