Zderzenie trzech aut na A2 blokowało wyjazd z Warszawy

Warszawa

targeoKolizja na autostradzie A2

Na autostradzie A2, w miejscowości Holendry Baranowskie niedaleko Grodziska Mazowieckiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i jednego ciężarowego. Przez kilka godzin nieprzejezdny był jeden pas ruchu w kierunku Łodzi.

- W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. To kolizja. Doszło do niej po godzinie 12 - powiedział nam Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

- Kierujący samochodem marki Hyundai jechał prawym pasem ruchu. Podczas zmiany pasa na lewy uderzył w osobowego forda, który z kolei odbił się i zderzył się z ciężarowym volvo - opisywał Janowiec.

Na miejscu policja pracowała przez kilka godzin. Były utrudnienia na wyjeździe z Warszawy. Jeden pas był nieprzejezdny. Kierowcy mieli do dyspozycji tylko jeden.

Dodatkowe patrole na wylotówkach

Policjanci z Komendy Stołecznej apelują do mieszkańców wyjeżdżających ze stolicy na święta, aby zachowali szczególną ostrożność. "Każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach" - przestrzegają w komunikacie prasowym.

Od piątku policjanci wysyłają na drogi także dodatkowe patrole. "Policjanci są widoczni na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy, trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów" - informują funkcjonariusze. I zapowiadają, że kontrolują nie tylko prędkość, ale też stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

Czytaj także o utrudnieniach na trasie S8:

Gęściej na trasie S8Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/pm