Zderzenie trzech aut i karetki na Trasie Łazienkowskiej

Ulice

Wypadek na Trasie ŁazienkowskiejTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Na Trasie Łazienkowskiej zderzyły się cztery pojazdy, w tym karetka. Jedna osoba została odwieziona do szpitala - podaje nasz reporter. Są utrudnienia w stronę Pragi. Z problemami trzeba było liczyć się też na skrzyżowaniu Wawelskiej z Grójecką, gdzie doszło do awarii świateł.

Zderzenie na Trasie Łazienkowskiej miało miejsce nad rondem Sedlaczka. - Lewy pas Trasy Łazienkowskiej i buspas są zajęte. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu - mówił Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

- Pierwszy stał saab, za nim fiat, na końcu renault. W to wszystko wjechała karetka prywatnej firmy - relacjonował dalej Zieliński.

Na miejsce przyjechała inna karetka pogotowia. - Kierujący renault uskarżał się na ból kręgosłupa, został zabrany do szpitala - informował nasz reporter.

Informacje naszego reportera potwierdziła policja.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że zawinił kierujący karetką. Przewoził krew. Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu - podał Antoni Rzeczkowski z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Około godziny 19 na Trasie Łazienkowskiej wciąż były utrudnienia.

Trudne warunki na drogach

Policjant ostrzegał kierowców przed problemami w ruchu w całym mieście. - Po południu padał deszcz. Mamy zgłaszane bardzo dużo zdarzeń drogowych - mówił.

- Warunki są trudne. Popołudniowy szczyt plus deszcz sprawił, że w wielu miejscach stoi się w korku, nie tylko przez kolizje - potwierdzał nasz reporter, który "utknął w korku" u zbiegu Wawelskiej i Grójeckiej z powodu awarii świateł. To duże skrzyżowanie, gdzie jest ruch kołowy i tramwajowy, więc wyłączona sygnalizacja bardzo utrudniała poruszanie się.

- Niektóre sygnalizatory są zupełnie wyłączone, na innych pulsuje pomarańczowe światło. Jest duży chaos, w korku stoją nie tylko samochody, ale i tramwaje - opisywał Zieliński.

Awaria trwała kilkadziesiąt minut.

Około godziny 16 informowaliśmy też o kolizji dwóch aut na trasie S8, między Jagiellońską a Wysockiego. Zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w kierunku Białegostoku.

kw/b