Przygotuj się na:

ZAWRTOKA NA POW ZAMKNIĘTA

Duże utrudnienia napotykają kierowcy zjeżdżający z trasy z S2 w kierunku centrum Warszawy. Po likwidacji tymczasowej, dodatkowej zawrotki na węźle Puławska utworzyły się korki.

Zderzenie tramwajów na rondzie Waszyngtona

Ulice


Na rondzie Waszyngtona zderzyły się dwa tramwaje - linii 8 i 24. Ranne zostały dwie osoby, a jeden z motorniczych był zakleszczony w kabinie. Wydobyli go strażacy.

Do wypadku doszło około godziny 14.00. Jak realcjonuje widz TVN Warszawa, tramwaj linii 24 skręcał w al. Waszyngtona z Zielenieckiej. - W niego uderzyła "ósemka" - opisuje zdarzenie. Relację potwierdza Mateusz Kalbarczyk, reporter TVN Warszawa.

Jak się okazało, wypadek spowodował spore utrudnienia przez kilkadziesiąt minut. Tramwaje jadący z centrum w stronę ronda stały w ogromnym korku. Korki tworzyły się również na moście Poniatowskiego, bo pasażerowie wychodzili ze składów i przechodzili przez jezdnię. Zablokowany był też ruch tramwajów na ulicy Zielenieckiej.

Przyczyny wypadku zbada policja. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, był to skutek nieuwagi motorniczego.

fot. Mateusz Kalbarczyk/TVN Warszawafot. Mateusz Kalbarczyk/TVN Warszawa | "Gazeta Polska", RMF
fotfot. Mateusz Kalbarczyk/TVN Warszawa | własna

Drugi raz w tym tygodniu

To nie jedyne zdarzenie z udziałem tramwaju, do którego doszło na rondzie w ciągu ostatnich dni. W środę wykoleił się tam tramwaj linii 24. Wtedy motornicza pomyliła się przy przełączaniu zwrotnicy.

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | onet.pl, tvn24.pl, PAP