Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zderzenie tramwajów na Puławskiej. Kilkunastu rannych

Warszawa

Zderzenie tramwajów na Puławskiej Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Na skrzyżowaniu Puławskiej z Goworka zderzyły się dwa tramwaje: 18 i 10. - Kilkanaście osób zostało powierzchownie rannych - poinformował nasz reporter. Na miejscu przez blisko trzy godziny trwała akcja służb i były utrudnienia w ruchu.

Jak powiedział Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji, do zdarzenia doszło około godziny 12.30.

- Skład linii 18 stał na Puławskiej na światłach, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Goworka. W jego tył wjechała "10" - powiedział Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl, który pojechał na miejsce.

Przyjechała policja, nadzór ruchu komunikacji miejskiej i pięć karetek pogotowia. - Kilka osób, prawdopodobnie około dziewięciu, zostało lekko rannych. Są opatrywani przez ratowników - relacjonował zaraz po zdarzeniu nasz reporter. Po kilku minutach dodał jednak, że "rannych jest 12 osób". - Są to powierzchowne, niegroźne zranienia - uzupełnił.

Marta Bejer z sekcji prasowej Komendy Stołecznej potwierdziła zgłoszenie. - Jesteśmy na miejscu. Pracują tam też ratownicy - powiedziała.

Z kolei Oleszczuk (również ze stołecznej policji) potwierdził informację o 12 osobach rannych.

Utrudnienia w ruchu

Składy były lekko potłuczone. - "18" ma pęknięta szybę z tyłu i uszkodzony zderzak. Z kolei w "10" zniszczona jest przednia szyba i zderzak - opisywał Marcinczak.

Na skrzyżowaniu pracowały służby Tramwajów Warszawskich, które starały się ściągnąć uszkodzone składy z torowiska, co udało się około 15.

Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami. Składy na Puławskiej, w kierunku Wyścigów (od centrum) nie kursowały. W przeciwną stronę ruch tramwajowy odbywał się normalnie.

O utrudnieniach informował też na swojej stronie Zarząd Transportu Miejskiego. Problemy dotyczyły linii 4,10,18,35, które (jadąc na Wyścigi) kierowane były na objazdy.

Były też utrudnienia w ruchu kołowym. Dwa pasy Puławskiej (do skrętu w Goworka) były blokowane przez służby.

Zderzenie tramwajów na Puławskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Zderzenie tramwajów na Puławskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Zderzenie tramwajów na Puławskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Zderzenie tramwajów na Puławskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

kw//ec