Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

Zderzenie tramwajów Cztery osoby ranne

Ulice

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plWypadek na Okopowej

Na skrzyżowaniu Solidarności i Okopowej zderzyły się dwa tramwaje. Jeden z nich wypadł z szyn. Ranne zostały cztery osoby.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 17. - Zderzyły się tramwaje linii 26 i 10. Jeden ze składów wykoleił się – informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Składy blokowały ruch na skrzyżowaniu. – Zablokowany jest przejazd ulicą Okopową w kierunku Żoliborza i Ochoty. Kierowcy nie przejadą też Solidarności w kierunku Wolskiej – relacjonował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Policjanci kierują samochody na objazdy.

Tramwaje nie kursowały al. Solidarności i Okopową w żadnym z kierunków. Składy linii 1, 8, 10, 20, 22, 23, 24, 26 i 27 kierowane były na najbliższe przejezdne trasy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku jest motorniczy tramwaju 26, który z Solidarności skręcał w lewo w Okopową, jednak ostateczne przyczyny ustali powołana komisja. - Będziemy wyjaśniać dlaczego tramwaj skręcał pomimo, że jego trasa prowadzi prosto – mówi Powałka.

O godzinie 18.30 został udrożniony przejazd samochodów i tramwajów w kierunku Żoliborza. Po kolejnych 10 minutach tramwaje pojechały już we wszystkich kierunkach.

W wypadku ranne zostały cztery osoby.

Wypadek na OkopowejArtur / Kontakt24
Zderzenie tramwajówMonika / warszawa@tvn.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

wp//ec