Zderzenie na moście, popołudnie w korku. Zatrzymany pijany kierowca

Warszawa

Wizz / Kontakt24Korek na Siekierkowskiej

Kilka godzin trwały utrudnienia po zderzeniu na moście Siekierkowskim. Mazda wylądowała na barierkach, zaś kierowca seata uciekł. Na Kontakt 24 nasz czytelnik poinformował, że seat został zatrzymany przez świadków. Policja potwierdza: doszło do zatrzymania obywatelskiego. Jak mówią funkcjonariusze, kierujący seatem, który prawdopodobnie brał udział w zderzeniu, był pijany. Sprawę wyjaśni teraz teraz sąd.

Pierwszą informację o utrudnieniach na Trasie Siekierkowskiej, wraz ze zdjęciem, dostaliśmy na Kontakt 24 po godzinie 14.00. - Na moście Siekierkowskim doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział seat i mazda. Działo się to na jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa - poinformowała Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. – W efekcie mazda wylądowała na barierkach, a z informacji jakie posiadamy wynika, że seat odjechał z miejsca zdarzenia – dodała.

Policja podała, że kierujący mazdą otrzymał pomoc medyczną na miejscu.

Jurkiewicz przekazała też, że po zderzeniu do kontroli został zatrzymany seat, który prawdopodobnie brało udział w zderzeniu na moście.

"Ujęcie obywatelskie"

Przed 17.00 na Kontakt 24 dostaliśmy od naszego czytelnika informację, że to świadkowie zatrzymali na Mokotowie kierowcę seata po krótkim pościgu.

- Doszło do ujęcia obywatelskiego. Świadkowie nie dopuścili, aby seat pojechał dalej, jednocześnie dzwoniąc na policję. Prawdopodobnie to auto brało udział w zdarzeniu na moście Siekierkowskim. Kierowca seata miał 2 promile alkoholu w organizmie - sprecyzowała Iwona Jurkiewicz.

- Sprawa trafi do sądu - zapowiedziała w rozmowie z nami.

"To nie policja zatrzymała sprawcę tylko trzech zwykłych świadków" - napisał internauta. Przysłał też zdjęcie
Piotr/Kontakt24

Podróż może potrwać razy dłużej

Przez kilka godzin były duże utrudnienia na Trasie Siekierkowskiej.

Jak informował po 14.00 Reporter 24 o nicku wizz, korek zaczynał się około kilometra przed zjazdami na Czerniakowską i Przyczółkową. Po 15.00 Targeo.pl podało, że podróż z Grochowskiej do Czerniakowskiej trwa około 21 minut. W przeciwnym kierunku tylko 8 minut.

Jurkiewicz o 17.00 ostrzegała: - Utrudnienia nadal występują, bo drogowcy sprzątają po zdarzeniu. Możliwe jest też krótkotrwałe wyłączenie ruchu na moście w kierunku Mokotowa, gdy drogowcy będą sprzątać jezdnię.

Ruch do normy wrócił przed 18.00.

ran/lulu