Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zderzenie na moście Łazienkowskim. W jednym aucie niemowlę

Ulice

Strażacy pomogli kobiecie i dzieckuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Na moście Łazienkowskim zderzyły się dwa samochody osobowe. Jednym z nich podróżowała kobieta z niemowlakiem. - Są olbrzymie utrudnienia w ruchu - ostrzegał reporter tvnwarszawa.pl.

Policja dostała zgłoszenie o godzinie 9.48. Na moście Łazienkowskim, na wysokości Wisłostrady w kierunku centrum, doszło do zderzenia dwóch aut osobowych: BMW i citroena.

- Kierujący z obu samochodów byli trzeźwi. Jedna osoba badana jest w karetce - podała Anna Wójcik z Komendy Stołecznej Policji. - Badana w karetce jest kobieta z citroena z około rocznym dzieckiem - sprecyzował Michał Konopka ze straży pożarnej.

Akcję ratunkową obserwował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Strażacy zabezpieczyli podporą zawieszone na barierach energochłonnych auto, tak aby się nie przemieściło. Weszli do citroena przez bagażnik i pomogli wydostać się młodej kobiecie. Ewakuowali też niespełna roczne dziecko. Niemowlę płakało, ale po chwili uspokoiło się - relacjonował Węgrzynowicz.

Utrudnienia w obu kierunkach

Rozbite samochody utrudniały przejazd mostem. - Citroen jest przechylony na bok i wciąż wisi na barierach energochłonnych oddzielających jezdnie. Dla kierowców dostępny jest tylko prawy pas ruchu w kierunku centrum - przekazał reporter tvnwarszawa.pl.

I dodał, że kierowcy jadący w stronę Pragi również poruszają się tylko jednym, prawym pasem.

Na miejscu były straż pożarna i policja.

em/b